Suché a poškozené vlasy potřebují speciální péči. Jak se o ně starat?

Suché a poškozené vlasy potřebují speciální péči. Jak se o ně starat?

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Suché vlasy jsou jedním z nejčastějších vlasových typů vůbec. Trpí na ně ve většině případů ženy, nebo právě ony mnohem více svou kštici namáhají chemickými, mechanickými a stylingovými úpravami. Suché vlasy postrádají lesk, jsou matné, špatně tvarovatelné a vyznačují se křehkým vlasovém vláknem, jež má tendence se lámat či třepit. Péče o takto narušenou kštici s náročnými potřebami si žádá dostatek informací a speciální program pro nápravu.

Poškozené a přesušené prameny jsou na dotek hrubé, tvrdé a velmi nepoddajné. Jen stěží s nimi vytvoříte dlouhotrvající účes, aniž by po pár minutách ztratil tvar. Často se cuchají a roztřepené konečky „trčí“ do všech světových stran. Nejdůležitějším parametrem při určování kvality vlasů je vlhkost. Zdravé kadeře obsahují dostatečné množství molekul vody, a to jak na povrchu, tak uvnitř. Právě vlhkost ve vlasovém vláknu ovlivňuje takové vlastnosti, jako je pružnost, odolnost, tvarovatelnost a neporušenost vlasové struktury. Míra vlhkosti přirozeně kolísá v závislosti na různých vlivech, mezi které patří vnější prostředí, sluneční záření, kosmetika, chemické prostředky a nešetrné mechanické zásahy.

Dodejte vlasům hydrataci, a vylepšete tak jejich vzhled

„To, co suché vlasy opravdu potřebují k tomu, aby ožily, je pořádná dávka hydratace. Především v suchém prostředí, při vystavení slunci a fénování se z povrchu vlasu i z hlubších vrstev odpařuje voda. Vlas tím, jak postupně ztrácí vlhkost, přichází o lesk a pružnost,“ vysvětluje Monika Plachá, kadeřnická expertka z výrobce vlasové kosmetiky Nouvelle, a pokračuje: „S vodou z vlasů odcházejí také cenné živiny a stavební prvky, z nichž se skládá každé vlasové vlákno. Výsledkem je porézní, necelistvý povrch plný trhlinek a drobných ranek.“ Vlivem porušení hloubkové vlasové struktury je hříva náchylnější k dalšímu poškození.

První pomoc představuje vhodná volba šetrných kosmetických produktů, které vlasům dodají vláhu a cenné živiny, především proteiny. Proteiny dokáží postupně znovu vystavět poničenou vlasovou strukturu. „Vhodné jsou také přípravky s obsahem keratinu. Keratin podporuje zdravý růst, vyživuje a chrání vlasy i pokožku hlavy, zabraňuje třepení konečků a intenzivně regeneruje,“ dodává Plachá. Proteiny i samotný keratin obsahuje ucelená řada intenzivně regenerační péče Double Effect, určená na suché a velmi poškozené vlasy.

Upravte životní styl a eliminujte stres

Odborníci radí doplnit vnější péči o důkladnou výživu zevnitř. Vhodná úprava jídelníčku dokáže s kvalitou vlasů hotové zázraky. Křehké a lámavé vlasy nejvíce ocení jídelníček bohatý na železo, zinek a selen, vitaminy B a C a omega-3 mastné kyseliny. Ty najdete především v mastnějších rybách, jako je tuňák, makrela nebo sardinky. Vyhněte se konzumaci alkoholu, kofeinu obsaženému v kávě a čaji a zapomeňte také na kouření. Všechny tyto neřesti totiž brání správnému vstřebání minerálů z přijímané potravy.

Čeho se vyvarovat?

Během intenzivního nápravného programu omezte pobyt na přímém slunci a zapovězte si vstup do solárií. Arzenál stylingových produktů omezte na nejnutnější přípravky a vlasům dopřejte odpočinek od chemických zásahů v podobě barvení nebo zesvětlování. Nemyjte si vlasy, když spěcháte ráno do práce a fén je jedinou volbou, pokud potřebujete co nevidět odejít z domu. Lepší je nechat prameny volně uschnout a pak jen lehce poupravit do požadovaného tvaru.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: