Středověká žranice již druhým rokem!

Středověká žranice již druhým rokem!

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Milovníci dobrého jídla mají již druhým rokem možnost zažít originální atmosféru středověku, a to na dalším Středověkém food festivalu. Kde se odehrává a jaké novinky na návštěvníky čekají?

2. ročník Středověkého food festivalu v Dětenicích

Již loni mohli návštěvníci zažít tehdy první ročník Středověkého food festivalu v Dětenicích. Akce minulé léto vzbudila velký ohlas a organizátoři se tak znovu rozhodli otevřít brány všem, kterým obyčejné pouliční food festivaly nestačí.

„Letošní Středověký food festival máme toto léto už dvakrát za sebou, další termíny jsou 22. července a poté 5., 12. a 19. srpna. Pokrmy připravujeme samozřejmě tematicky, jsou inspirované Franckou říší a barbarským severem. Návštěvníci budou moci ochutnat chobotnice, ústřice, krevety, olihně, mušle, ale i kuřecí hnátky, uzeného kapra nebo jehněčí klobásky a třeba i domácí koláčky. Nebude chybět ani celé opékané čuně. Vstup je samozřejmě zdarma. Oproti loňskému roku jsme však změnili místo konání a letos festival připravujeme v zámeckém parku, kam si návštěvníci mohou přinést deky a na trávě uspořádat piknik,“ láká příznivce kvalitní gastronomie marketingová ředitelka dětenického resortu Aneta Ondráčková.

Na festivalu nebude samozřejmě chybět oblíbené rytířské klání, poběhlice, tanečnice a středověká kapela. Proudem poteče i domácí dětenické pivo.

Netradiční koncept dětenického resortu

Výběr místa pro Středověký food festival není náhodný. Právě v Dětenicích totiž vznikla první Středověká krčma svého druhu na světě. Ti, kteří ji již někdy navštívili, si pravděpodobně dokáží představit, co je na tomto festivalu čeká. Pro ty, kteří v Dětenicích budou poprvé, máme malé varování. Lidé konzervativní, nechť nechají svá pravidla doma, kultivované vyjadřování zde totiž občas pokulhává.

Nenechte se ale mýlit, vše je součástí nezapomenutelného zážitku, který chtějí provozovatelé resortu zákazníkům dopřát. Z obsluhy se tak během chvíle stávají herci a vězte, že celé divadlo je někdy tak reálné, až je lehké zapomenout, v které že době se to vlastně nacházíte. Není výjimkou, že ženy jsou nazvány ochechulemi a starými čarodějnicemi a muži zas vyzývání, ať místo peněz raději panenku svou na místě nechají. Oblíbenost tohoto netradičního konceptu však stále stoupá a vysoká návštěvnost Dětenic nejen během letního období to dokazuje.

Pokud jste tedy toto místo ještě nenavštívili, můžeme to všem vřele doporučit. Ti, kteří by se v Dětenicích chtěli zdržet přes noc, mohou navíc využít možnost přenocovat ve Středověkém hotelu, který je taktéž součástí dětenického resortu a který je v současnosti rozšiřován. „Od 1. srpna nově otevíráme 25 rytířských pokojů, hotel bude mít tedy dohromady 68 pokojů a my věříme, že tím alespoň z části vyřešíme neustále vysokou obsazenost,“ uzavírá Ondráčková.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: