Stěhujete se? Vyměňte paniku a stres za pečlivou organizaci!

Stěhujete se? Vyměňte paniku a stres za pečlivou organizaci!

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Stěhování v nás může vyvolávat vzrušení i vlnu očekávání, stejně jako stavy úzkosti, paniku a strach. Pokud i vás čeká v letošním roce přesun do nového domova, pokuste se na něj připravit s dostatečným předstihem. Jedině tak bude celý proces efektivní a vy si tak budeme moci tento životní milník patřičně vychutnat.

Prokrastinace není na místě

Patříte-li k jedincům trpícím chorobným odkládáním povinností a již nyní s jistotou víte, že celý proces stěhování sami rozhodně nezvládnete, obraťte se na odborníky. V dnešní době existuje mnoho specializovaných firem, které veškeré věci nejen převezou do nového domova, ale zároveň pomohou s balením, ukládáním do krabic a manipulací. Počítejte však s vyššími náklady, které se odvíjí jednak na vzdálenostech mezi starým a novým bytem a zároveň na náročnosti samotné organizace. S příplatkem počítejte zejména bude-li nutné vynášet věci do vyšších pater bez výtahu anebo v případě manipulace s těžkým a atypickým nábytkem či vybavením.

Aplikujte pravidlo jednoho roku

Přibližně dva měsíce před samotným stěhováním si vyhraňte čas a zvažte, co vše s vámi do nového domova poputuje. Zaměřte se na veškeré oblečení, knihy, upomínkové předměty či starý nábytek. Nejlépe uděláte, napíšete-li si seznam věcí, které si toužíte ponechat a definitivně se rozloučíte se vším, co jste více než rok nevyužili. Selekci vám může usnadnit také nepsané pravidlo východní filozofie, jenž nabádá k vyřazení takových věcí, které vám již delší dobu přináší namísto radosti pouze starost. Může se však stát, že k některým věcem budete mít opravdu silný vztah a nedokážete se jich zbavit ani přes naléhání protějšku či spolubydlících. V takových případech se vyplatí investovat do kvalitních úložných boxů, které se budou svým designem hodit do vašeho nového interiéru. Na paketo.cz můžete vybírat ze široké škály pevných úložných krabic s víkem, vyrobených z vrstvené lepenky, které jsou dodávané v několika různých výškách pro ideální skladování pod postelí, v policích či na skříni. Vybírat můžete ze široké škály barev a potisků nebo si nechat zhotovit zcela originální potisk dle vlastního přání a preferencí.

Den D se blíží

Měsíc před stěhováním byste již měli mít představu o tom, kolik věcí bude potřeba přemístit a podle toho zajistit pomocnou sílu v podobě známých, přátel či stěhovacích odborníků. Zajistěte si dostatečné množství stěhovacích krabic, lepicích pásek a bublinkové fólie, kterou oceníte zejména při manipulaci s křehkými předměty. V balení postupujte systematicky – začněte s balením věcí, bez kterých se obejdete delší časové úsek před i po stěhování. Zároveň je vhodné ukládat předměty do krabic po jednotlivých místnostech a řádně krabice popisovat, abyste při vybalování měli jasnou představu, kde jakou věc nalézt. Jako poslední si zabalte příruční zavazadlo s nejnutnějšími věcmi pro každodenní potřebu jako byste měli jet na dovolenou. Tyto věci mějte stále po ruce, usnadní vám tak první dny po přestěhování, které bývají často náročné a chaotické.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: