Stavíte dům? Klíčové je zvolit kvalitní materiály a technologie

Stavíte dům? Klíčové je zvolit kvalitní materiály a technologie

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Komfort v rodinném domě není výsledkem náhody nebo štěstí, ale produktem správného výběru, propojení a funkčnosti všech technologií zároveň. To je pro stavbu rodinných domů naprosto zásadní, protože to vše dohromady ovlivňuje jejich životnost a nízkonákladový provoz.

Zvolit správné a úsporné koncepční řešení nové stavby je největší výzvou i pro stavebníky, natož ty, kteří se rozhodli postavit si dům vlastníma rukama. Kvalitní technologie a materiály jsou pro stavbu domu dvě zásadní věci, které nejvíce ovlivňují jeho optimální provoz, životnost i bezproblémové užívání. Namísto automatického výběru osvědčených, ale zdlouhavých a nemoderních postupů raději vybírejte s rozmyslem na míru vašich potřeb a jděte vlastní cestou se spolehlivými profesionálními partnery.

Nejdříve si ujasněte účel a podobu vysněné stavby. Začněte u svých požadavků a možností daného místa pro stavbu. Plánujte takový dům, který bude odpovídat vašim běžným návykům a potřebám. Neměl by být zbytečnou finanční zátěží ani z hlediska stavby samotné, ani z hlediska jejího dalšího provozu. Vyhněte se projektování domu, který zůstane zakonzervovaný a neměnný pro další generace. Životní styl i možnosti se rozvíjejí kupředu a nikdo nechce žít ve skanzenu přežitých návyků z minulosti. Lepší je plánovat dům s určitou mírou flexibility, aby ti, kteří přijdou po vás, měli šanci věci měnit podle svých potřeb.

Pokud stavíte rodinný dům, projektujte ho tak, aby sloužil především generaci, která ho bude obývat. Jistá flexibilita dispozičního řešení by měl zůstat zachována – například možnost propojit dva pokoje v jeden větší či oddělit kuchyni od obývacího prostoru. Možnost takových úprav navíc zvyšuje hodnotu nemovitosti, protože dům není neměnnou základnou a je přístupný úpravám.

Kompletní technologické řešení na klíč

Pro maximální uživatelský komfort je nutné plánovat všechny technologie do rodinného domu komplexně a s rozmyslem. Odborníci doporučují mít jednoho dodavatele na veškeré technologie pečující o pohodlí v domě. I když se o vytápění, vodu, větrání i elektřinu starají rozličné technologie, v konečném důsledku od sebe teplo, vlhkost, čistý vzduch, úsporu a ovládání technologií nelze oddělit. Je složité dobře navrhnout a následně řídit odděleně všechny technologie, které se vzájemně ovlivňují a mají na sebe dopad.

Česká firma LAMA Energy Group vstupuje do segmentu technologií pro bydlení a moderní novostavby a její nejmladší divize LAMA home se zaměří na profesionální projekce a realizace té nejlepší možné kombinace technologií, co se týče vytápění, větrání, chlazení, vody, elektroinstalací či dodávek energií. Patří mezi silné společnosti se stabilním obratem devět a více miliard korun ročně, má přes 700 zaměstnanců, působí na třech kontinentech a může se pyšnit více než pětadvacetiletou tradici na trhu.  Mít na své straně pro projekt domu partnera s reputací a zázemím špičky v energetice s vlastním těžební infrastrukturou je obrovskou přidanou hodnotou. Kromě chytrého řešení technologií na klíč nabídne i řešení Smart Home na klíč s velmi jednoduchou regulací a designovými koncovými prvky.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: