Staňte se na chvíli designérem a navrhněte křeslo podle svého

Staňte se na chvíli designérem a navrhněte křeslo podle svého

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Už dlouho vybíráte kousek, který by přesně zapadl do vašeho interiéru? Místo zeje prázdnotou, protože v nabídce se momentálně nenachází nic, do čeho byste s chutí investovali. Křeslo bývá dominantou prostoru, proto není od věci si koupi pořádně promyslet. Pokud jste však vyčerpaní z obíhání obchodů, které zatím vždy končí neúspěchem, nebojte se popustit uzdu své fantazii. Křesla na míru jsou v poslední době stále větším hitem. Jsou totiž schopna naplnit všechna vaše očekávání.

 

Klasika, která neomrzí

Kombinace praktičnosti, pohodlnosti a honosného vzhledu vynesla křesla typu ušák na výsluní již dávno. Designová studia se nyní nebojí zapojit tento často extravagantní kousek i do moderních interiérů a ne pouze na chalupy či chaty k navození atmosféry dávné doby. Křeslo ušák je ideální k relaxaci a odpočinku. Vysoká záda a pevné bočnice zajišťují kvalitní podporu pro naší krční páteř, která trpí hodiny strávenými za počítačem. Úspěšně sekunduje zdravotním sedačkám a je přitom mnohem pohodlnější. Aby zcela zapadlo do vašeho interiéru, inspirujte se různými vzory a typy látek. Využít můžete také kůži, která podtrhne dojem výjimečného komfortu.

 

Využijte vlastní kreativitu

Máte představu, jak by mělo křeslo vypadat, ale nejste si jisti, jakým způsobem návrh dotáhnout do detailu? Nebojte se poradit s odborníky, kteří vás mohou nasměrovat, či vám pomoci dotvořit návrh na míru. Zkonzultovat můžete také vybrané materiály. „Kostru křesla vyrábíme z masivního tvrdého dřeva, které je stabilní a díky své odolnosti vůči vlhkosti ideální pro nábytek, který má vydržet po generace. Sedák je pružinový, vyvázaný konopným provazem a vyplněn africkou trávou a koňskými žíněmi. Přírodní materiály jsou v tomto ohledu pro výrobu křesla mnohem vhodnější než umělé.“ vysvětluje Pavel Kružík, majitel rodinné firmy PK Interiér, která se zabývá návrhy interiérů i samotnou výrobou a montáží. Pokud jste se do svého návrhu zcela ponořili, nemusíte končit křeslem. Svoji kreativitu můžete dál uplatnit při specifickém designu taburetu, který společně s křeslem vytvoří místo pro dokonalou relaxaci.

 

Poselství pro další generace  

Slyšeli jste už o pojmu slow fashion? Nepromítá se jen do věcí, které nosíme na sobě, ale do všeho, co jsme zvyklý rychle měnit za nové. Spíše než každých 10 let přemýšlet nad kompletním redesignem interiéru, zkuste vytvořit prostor, ve kterém budou kousky s trvalou hodnotou. Kvalitní křeslo, k jehož výrobě jste přispěli, bude ideálním začátkem a zároveň i vaším odkazem, který se bude moci dědit z generace na generaci.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: