Sjednejte si pojištění domácnosti online

Sjednejte si pojištění domácnosti online

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Pojištění domácnosti se setkává se stále větší oblibou u vlastníků nemovitostí. Nabídka českých pojišťoven je však nepřeberná a při samotném uzavření smlouvy číhá spoustu chytáků, které nás v důsledku, kdy by bylo pojistné plnění opravdu potřeba, mohou překvapit. Online sjednání pojištění je však naprosto transparentní a nabízí zákazníkům jasný přehled o situaci.

Chyby při uzavírání smluv, které nás mohou vyjít na spoustu peněz

Nejčastější chybou zájemců o pojištění je neznalost základního rozdílu mezi pojištěním domácnosti a pojištěním nemovitosti. Pojištění nemovitosti umožňuje pojistit rodinný nebo bytový dům, rekreační chalupu či chatu, byt v osobním vlastnictví, garáž, ale i další stavby. V rámci pojištění nemovitosti je poskytována ochrana  majetku, který je spojen se zemí a nelze jej odnést. Pojištění tedy kryje škody na stavbě a stavebních součástech, které jsou s danou budovou pevně spojeny (např. radiátory, klimatizace, zdi, střechu, podlahy, okna, apod.). Pojištění domácnosti se sjednává pro obsah bytových jednotek, tj. vnitřní vybavení domácnosti a také stavební součástí bytu.

Pojistnou smlouvu pojištění domácnosti, je třeba nejlépe jednou za tři až čtyři roky aktualizovat v závislosti na novém vybavení, rekonstrukcích apod. Pro potřeby pojišťovny také nezapomínejte vše důkladně evidovat. Doporučujeme vše řádně nafotit pro případy, kdybyste byli oběti živelné pohromy, vandalismu a dalších. Bez důkazů těžko budete dokazovat, co všechno jste vlastnili a v jakém to bylo stavu. Na pojistce nešetřete, výše krytí by měla vše pohodlně pokrýt.

Jak na online sjednání pojištění domácnosti

Na webu internetového srovnávacího portálu Top-Pojištění.cz stačí v úvodu kalkulace pojištění domácnosti zadat několik základních údajů o domácnosti, kterou chcete pojistit. V rámci kalkulace pojištění domácnosti lze z tabulky pod nabídkou produktů získat informace o limitech pojistného krytí např. pro přepětí, pojištění odpovědnosti, cennosti, elektroniku a stavební součásti. Zároveň jsou zde zobrazeny jednotlivé limity pojistného krytí pro základní pojištěná rizika (živel, odcizení a povodeň), včetně spoluúčasti. Limity pojistného krytí pro jednotlivá připojištění (skla přepětí, odpovědnost a asistence) lze dle vlastního usouzení volitelně navyšovat.  Zobrazená cena pojištění domácnosti se s vámi zadanými změnami bude úměrně měnit.

Po zadání všech údajů vám bude zobrazena nabídka od partnerských pojišťoven portálu, kde je jasně a přehledně uvedeno, kolik vás pojištění domácnosti bude stát, co je součástí pojištění a jaké jsou limity pojistného plnění. „Srovnávací portál ale neslouží pouze k zpřehlednění nabídky. Vybrané pojištění můžete rovnou objednat online.,“ vysvětluje Ing. Tomáš Voharčík, jednatel Top-Pojištění.cz. Originály pojistných smluv vám budou odeslány k podpisu nejpozději do třech pracovních dnů.

Důvody ke sjednání pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti by mělo být samozřejmostí nejen, když jsme vlastníky nemovitosti, ale taktéž v případě, že máme bytovou jednotku pouze v nájmu. Obzvláště v případě, že jsme investovali do vybavení. Dalším případem, kdy se pojištění domácnosti s připojištěním odpovědnosti vyplatí, jsou situace, kdy způsobíte škody na majetku vašim sousedům např. vytopení nebo požár.  Vždy se ujistěte, co vámi sjednané pojištění domácnosti zahrnuje a jaké jsou v pojistných podmínkách uvedeny  výluky z pojištění. Ne nadarmo se říká, že štěstí přeje připraveným.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: