Silvestr, jaký jste nikdy nezažili. Dětenice se chystají na středověkou veselici

Silvestr, jaký jste nikdy nezažili. Dětenice se chystají na středověkou veselici

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Strávit Silvestra v pohodlí obýváku ve společnosti přátel či rodiny, nudit se u repríz notoricky známých zábavných pořadů a před půlnocí vyjít ven na procházku a odpálit pár rachejtlí. To patří k vcelku všednímu a nepříliš nápaditému silvestrovskému programu v českých domácnostech. Chcete-li si letos užít více zábavy a dopřát si zážitek daleko za hranicemi všedních dní, pojměte tentokrát poslední den v roce jinak a vydejte se do Dětenic, kde chystají bohapustou veselici ve středověkém stylu.

Zažijte doby dávno minulé na vlastní kůži

Fascinuje vás dávná doba krutého středověku natolik, že byste ji chtěli zažít na vlastní kůži? Vyzkoušet si středověký způsob života se vším, co to obnáší – bydlení, stravování i typické kratochvíle? Není lepší příležitosti než tradiční oslavy příchodu nového roku. Stroj času zatím nebyl vynalezen, nicméně to není na překážku. Užít si jedinečnou dobovou atmosféru a ocitnout se v hlubokém 12. a 13. století můžete i tak. Tuto možnost nabízí Zámecký resort Dětenice kousek od Prahy na Mladoboleslavsku. Resort zahrnuje nejen vyhlášenou středověkou krčmu, historicky první svého druhu u nás, ale i další atrakce, jako je místní pivovar, pozdně barokní zámek a rytířské turnaje na kryté tribuně.

„V Zámeckém resortu Dětenice bude 31. prosince skutečně rušno. Konec roku ve Středověké krčmě společně s hosty oslaví mimo jiné břišní tanečnice, polykači ohně, fakíři, kejklíři a všelijací pobudové a žebráci. Tančit se bude do rytmu středověkých písní, které přijde zahrát živá středověká kapela. A pokud jste otrlí a jen tak něco vás nerozhází, můžete se zúčastnit inkvizičního procesu či popravy oběšením. Podobné události totiž patřily ve středověku k populárním veřejným zábavám,“ láká návštěvníky na silvestrovský program Aneta Ondráčková, manažerka Zámeckého resortu Dětenice.

Na pokoj se světlonošem

 Po bujarých oslavách vám jistě přijde vhod i místní nocleh. Zapomeňte ale na novodobé standardy a uniformní hotelové pokoje zařízené jako podle šablony. Středověké zvyklosti nasajete i v dobově zařízených jizbách či v zámeckých komnatách. „Máme připravené celé ubytovací balíčky ve Středověkém hotelu, hotelu Rustikal či v luxusních zámeckých apartmánech. Záleží jen na vás, v jakém postavení byste si přáli středověk zažít,“ doplňuje Aneta Ondráčková. O tom, že minulost zde dýchá z každého koutu, nemůže být pochyb. Autentické interiéry místního ubytování vás zcela okouzlí a prožijete noc, která se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem. Tajemná energie vás obklopí a na chvíli se vrátíte do doby dávno minulé, kterou znáte pouze ze starých filmů a historických románů.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: