Silvestr 2019: Utečte z městského ruchu rovnou do středověku

Silvestr 2019: Utečte z městského ruchu rovnou do středověku

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Moderní a civilizovaný svět nabízí život na úrovni, maximální pohodlí a spoustu vymožeností, které nám usnadňují i zpříjemňují život. Přesto je čas od času fajn nechat za sebou hranice vyspělého 21. století, vrátit se ke kořenům lidstva a oddat se bezprostřední zábavě. Pokud ještě nemáte plán na letošní silvestrovskou noc, vyrazte do Dětenic a oslavte nový rok ve středověkém stylu!

 

Poslední noc roku prožitá na horách, v klubu nebo u známých doma v doprovodu televizní zábavy, chlebíčků a vína. Silvestr jste trávili všelijak a letos přemýšlíte nad něčím speciálním? Co takhle dobrodružná výprava do temných časů, kde si lidé uměli užívat život se vším všudy, příchod nového roku nevyjímaje? I když je poslední kalendářní den tohoto roku ještě pár týdnů vzdálený, nastává nejvyšší čas začít snovat plány. Oslavy přicházejícího roku 2020 si, stejně jako v předchozích letech, připravil i Zámecký resort Dětenice, středověký svět sám o sobě.

Bohapustá žranice a středověká veselice

„I letos se chystáme na velkolepou oslavu nového roku, kterou tentokrát plánujeme ve vyhlášené Středověké krčmě. Připravujeme bohatý silvestrovský program plný zábavy i děsivé podívané, při které bude nejednomu hostovi tuhnout krev v žilách. Kromě živé hudby se můžete těšit na šermířskou show, vystoupení s ohni, inkviziční proces a nebude chybět oblíbená středověká zábava pro masy – poprava oběšením,“ líčí manažerka Zámeckého resortu Dětenice Aneta Ondráčková. „Každý host od nás dostane na přivítanou medovinu a malou láhev sektu na půlnoční přípitek. Nebudeme se žinýrovat ani s pohoštěním – kromě studených předkrmů a salátů chystáme široký výběr grilovaných a uzených mas, omáčky, dezerty a pečivo. Nebude chybět ani tradiční půlnoční čočka s domácím uzeným,“ uzavírá Aneta Ondráčková.

Jako každý rok, i letos proběhne velkolepý půlnoční ohňostroj v zámeckém parku a samozřejmě i přípitek. Proto buďte prozíraví a rovnou si zajistěte i ubytování. Nocleh si můžete vybrat podle preferencí ve Středověkém hotelu, hotelu Rustikal nebo v Zámeckých apartmánech.

Na pokoj za doprovodu světlonoše

Pokud budete chtít středověký zážitek se vším všudy, ubytujte se ve Středověkém hotelu. Možná se budete i trochu bát, protože v hotelu ve dne v noci straší, ale alespoň se na chvíli vrátíte do doby dávno minulé, kterou znáte pouze ze starých filmů a historických románů. Středověký hotel nabízí čtyřicet dva autenticky zařízených pokojů s vlastním sociálním zařízením. Za doprovodu světlonoše vyjdete po starých dřevěných schodech do patra, kde na vás dýchne vůně dřeva a hořících svící. Dveře s kovanými klikami vedou do jizeb se zkoseným dřevěným stropem provoněných sušenými bylinami. Toaleta zdánlivě vyhlížející jako suchá latrína je ve skutečnosti sprchový kout s konví na teplou vodu místo sprchy. Překvapit by vás nemělo ani kamenné koryto na mytí rukou. I když je dobové zařízení více než věrohodné, nemusíte se bát – vše je čisté a voňavé.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: