Co si vzít s sebou na cyklovýlet

Co si vzít s sebou na cyklovýlet

vloženo do: ZDRAVÍ | 2
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

 

Když si zadáte ve vyhledávači heslo „cyklostezky 2017“, vyběhne vám nabídka tras nových, hotových, ale i těch ve výstavbě, a to v podstatě v každém regionu, od Karlových Varů až po Zlín. Třeba polovina posázavské cyklostezky je už hotová. Nová asfaltka vede z Ledče do Sluneční zátoky a ze Světlé do Smrčné. Zbývá oba konce propojit přes přírodní rezervaci Stvořidla, o čemž se stále jedná. Jaro je prostě tady a úzké cesty krajinou ožily.

Stále více se na cyklostezkách objevují i bruslaři, a to včetně několikadenních výletníků s batohy na zádech, rodičů s ratolestmi v cyklopřívěsech a pejskařů, kteří se po zimě těžko smiřují s tím, že už na těchto pohodlných cestách nejsou sami.

Výletníci na kolech, jimž se na paty vrhá jeden štěkající a nevycvičený čtyřnožec za druhým, totiž nemilují nic tolik jako hlášku „On nic nedělá, je hodnej!“

Ať už toto mezidruhové setkání dopadne dobře, nebo ne, vy mějte s sebou dvě věci:

1/ Vědomí, že mnohem více neštěstí je způsobeno úlekem a snahou zabránit setkání se psem (prudké brždění, náhlá změna směru, překotný úprk) než ublížení psem samotným. Ten je obvykle velmi hbitý, uskočí včas sám a neběží za cyklistou, nýbrž za míhajícími se dráty kola.

2/ Lékárničku.

V té je dobré mít v případě jednodenního výletu kromě osobních léků i dezinfekci, náplasti a sterilní obvaz, v případě vícedenní akce i pružné obinadlo a lék Wobenzym.

Rychlejší hojení, splasknutí otoků, potřebný přísun protilátek a zmenšení bolesti totiž zásadně souvisí s imunitou. Tedy zejména s aktivním lymfatickým systémem, který je možné rychle zaktivovat pomocí obdobných enzymů, jako užívá naše tělo samo, a to pomocí léku Wobenzym. Nasazuje se ihned po úrazu v dávce 7 dražé a pak pokračujeme stejnou dávkou 2x denně. V lékárnách je k dostání i v malém cestovním balení.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

2 Příspěvků

  1. Štěpánka

    Jezdíme s manželem rádi na kola třeba i do zahraničí a parkrát už se nám nějaý ten úraz přihodil. Většinou to nebylo nic vážného a pomohlo stahovací obinadlo a dva dny v klidu. Ale naposledy manžel ošklivě spadl a hodně si pohmoždil koleno a dovolená nám záhy skončila. Wobenzym jsme měli sebou a doktor říkal, když ho v Čechách přijímali, že díky němu ten otok nebyl tak velký a rychle povolil. Jako výbava se určitě hodí.

  2. Ano ano, Wobenzym opravdu otok snižuje. Manžel ho každopádně bere i před závody.

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: