Se psem na dovolenou? Žádný problém

Se psem na dovolenou? Žádný problém

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Chystáte se s rodinou či přáteli vyrazit za odpočinkem a nevíte, co si počít s vaším psím mazlíkem? Pokud i vás trápí představa psích hotelů, zkuste dovolenou letos uzpůsobit tak, abyste mohli pejska bez problému vzít s sebou.

Prozkoumejte teritorium

Ať už se vydáte do jakékoli země, je třeba zjistit, co v dané zemi vyžadují za očkování. To by vám měl bez problému sdělit veterinář, proto před cestou v žádném případě nevynechejte jeho návštěvu. Určitě doma nezapomeňte očkovací průkaz, který po vás můžou chtít pokaždé, když by se nedej bože něco stalo. Pokud máte rezervaci v nějakém ubytovacím zařízení, zjistěte si, zda jsou u nich domácí mazlíčci vůbec povoleni a pokud ano, tak zda budete platit nějaký příplatek.

Promyslete cestu

Pokud není váš miláček zvyklý cestovat autem, není od věci ho to začít učit. Před cestou berte psa na krátké vyjížďky, které postupně prodlužujte. Při samotné jízdě je třeba psa zabezpečit tak, aby nevystrkoval hlavu z okénka a aby se při každé zatáčce nemotal sem a tam. Pokud to rozměry dovolí, psa můžete mít v přepravce, kterou připoutejte pásy. Je třeba také počítat s tím, že budete muset často dělat přestávky na venčení.

Dodržujte pitný režim

Ujistěte se, že budete psovi dávat co dvě hodiny pořádně napít. Přibalte s sebou zdravé vody pro psy Fooky Water, které mají ke každé pet láhvi připevněnou mističku pro vaše i pejskovo pohodlí. Pokud navíc cestujete do teplejších krajin, pitný režim zvyšte a sledujte, zda nemá pes zakalené oči či není malátný, což bývá první příznak horečky.

Snažte se pejska zabavit

Cesty můžou být pro psa stresující.  Vezměte mu s sebou jeho oblíbenou hračku, deku a klidně i pelíšek. Věci, které dobře zná, ho uklidní. Nezapomeňte s sebou přibalit i nějaký ten pamlsek, který mu můžete dát za odměnu.

V cizím prostředí psa nepouštějte

Pokud se vám váš mazlík zaběhne doma, kde to zná, můžete vždy očekávat, že se vrátí nebo že ho někdo někde zahlédne. V cizím městě se ale pejska pouštět na volno nevyplácí. A pokud se vám přece jen stane, že by utekl, doufejte, že jste mu na obojek nezapomněli připnout známku s vaším telefonním číslem.

FOTO:  Pexels.com

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: