Scrapbooking aneb kreativní ohlédnutí se za nejdůležitějšími momenty vašeho života

Scrapbooking aneb kreativní ohlédnutí se za nejdůležitějšími momenty vašeho života

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

V době sociálních sítí a chytrých telefonů se může zdát uchovávání vzpomínek v podobě fotoalb zbytečné. Na druhou stranu je jejich tvorba uklidňující a pomůže zahnat chmury či jarní deprese. Seznamte se se scrapbookingem!

Scrapbooking v kostce

Co je vlastně scrapbooking? Jedná se o proces tvoření deníků, přáníček, dárků a především fotoalb, jejichž základ tvoří album různého formátu a provedení, do kterého se vlepují fotografie či nejrůznější vzpomínkové předměty. Slovo scrapbook pochází z anglického jazyka a jedná se o složeninu slov scrap (ústřižek) a book (kniha). Pod pojmem scrapbook si také můžete představit koláže, na jejichž zdobení lze využít prakticky cokoli, co se vám na daný formát vejde. Záleží jen na vás a vaší fantazii.

Scrapbooking však může kromě finálního výsledku přinášet i uspokojení v podobě kreativního tvoření, které mnozí využívají k zejména k emoční relaxaci. Hodí se tak v době psychického vypětí či v době přelomu zimy a jara, která je pro mnoho jedinců náročná a která velmi lehce může vyústit v tzv. jarní depresi. Že se vám nápad se scrapbookingem zamlouvá, ale nevíte kde začít?

Pro začátek vám bude stačit pouhá myšlenka či nápad. Máte doma tunu neroztříděných fotografií své rodiny a přátel? Vymýšlíte dárek pro své blízké? Nebo jste při úklidu narazili na upomínkové předměty z poslední dovolené? To vše jsou dobré počáteční nápady, které ve scrapbookingu můžete využít. Stačí si jen rozmyslet, do čeho se chcete pustit, nashromáždit dostatek materiálu a začít.

Co se materiálu týče, naprostým základem je scrapbookový papír, který je v obchodech pro kreativce k dostání v nepřeberném množství barev a motivů. Potřebovat však budete i nůžky, lepidla, nejrůznější gelová pera a popisovače. Oceníte ale i další dekorační materiály, jako jsou stužky, ozdobné knoflíčky, zbytky látek apod. Obrovským pomocníkem pro scrapbooking je pak i vyřezávací a embossovací stroj, kterým vyřežete cokoli do kartonu, papíru, filcu, látek, tenkých plechů, gumy, ale třeba kůže a koženky. Přístroj přitom není nikterak velký, a tak nebudete mít problém s jeho skladováním. A jaký vyřezávací stroj vybrat? Hitem na trhu je vyřezávací a embossovací stroj Pressboss, který patří mezi klíčový produkt společnosti Nellie´s Choice.

Kam se pro scrapbookové pomůcky vydat?

Ať už potřebujete jen doplnit zásoby nebo si plánujete koupit vše potřebné od nuly, doporučujeme navštívit obchod pro kreativní duše, ve kterém najdete všechno na jednom místě. Za nás doporučujeme kreativní platformu Idea Creative, jejíž pobočky se nachází v Berouně, v Plzni a v Kladně. Jednotlivé pomůcky však můžete zakoupit i na e-shopu obchodu, kde je vše přehledně rozděleno do kategorií a dokonce tu najdete i nejrůznější inspirační videa, triky a návody.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: