S internetovými srovnávači můžete na pojištění ušetřit více než polovinu

S internetovými srovnávači můžete na pojištění ušetřit více než polovinu

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Porovnávání pojistných produktů nikdy nebylo snazší. Portály s kalkulačkou cen různých druhů pojištění nabízejí nejen možnost rychlého a snadného srovnání konkurenčních nabídek. Zprostředkovávají zároveň možnost online uzavření pojistné smlouvy přímo z pohodlí domova, bez nutnosti vypravovat se osobně na pobočku a podstoupit donedávna ještě nevyhnutelné papírování. Významně tak šetří čas i finance.

Ve světě se uzavírání pojistek online začalo rozmáhat ruku v ruce se zaváděním internetového připojení do běžných domácností. Řada srovnávacích portálů začínala poskytovat služby porovnávání cen povinného ručení. Konkrétně právě v případě automobilového pojištění je tento způsob sjednávání v takových zemích, jako je například Velká Británie či Maďarsko, dnes už nejen samozřejmý, ba dokonce dominantní. U nás v České republice se ještě v roce 2005 prodávalo automobilové pojištění výhradně buď přímo na pobočkách jednotlivých pojišťoven, nebo skrze služby pojišťovacích zprostředkovatelů. Do roku 2000 navíc nabízela povinné ručení jen jedna pojišťovna. Po deregulaci pojistného trhu se nabídka tohoto produktu rozrůznila a vytvořilo se konkurenční prostředí, jež značně přispělo ke zkvalitnění nabídky a větší svobodě při rozhodování na straně zákazníka.

„V roce 2005 se situace na trhu vyvinula tak, že už bylo co porovnávat. Bylo tedy možné začít uvažovat o konceptu srovnávače povinného ručení,“ říká Ing. Tomáš Voharčík, jednatel internetového srovnávacího portálu Top-Pojištění.cz. Portál vstoupil na český trh v roce 2005 a svým způsobem započal revoluci v oblasti poskytování pojišťovacích služeb. Dnes je jednou z nejdynamičtěji se rozvíjejících makléřských společností a dlouhodobě si drží pozici největšího prodejce cestovního pojištění. „Vyhledání relevantní nabídky je rychlá záležitost. Stačí zadat několik vstupních položek, cca 5 až 7, a z tisíce dostupných variant se vám zobrazí jen ty, které odpovídají zadání. Pokud máte připravené potřebné dokumenty, smlouvu můžete uzavřít za pět minut. Vše obdržíte pohodlně do e-mailové schránky, do dvou dnů pak dorazí originální vyhotovení smlouvy poštou,“ vysvětluje Voharčík. Pro ty, kteří i tak váhají a nevědí si rady, je na stránkách připravena služba konzultace se specialistou po telefonu či prostřednictvím anonymního chatu.

Od povinného ručení k dalším pojistným produktům

Co kdysi začalo jako novinková služba pro pojištění automobilů, se nyní rozrostlo a přesahuje do všech druhů pojistek. Oblíbené a často vyhledávané cestovní pojištění, pojištění domácnosti, havarijní pojištění, to vše lze dnes vyhledat internetovými srovnávači, jež zpravidla monitorují nabídku produktů většiny velkých pojišťoven. „Z interních statistik vyplývá, že uzavření pojistky u nás trvá zhruba pět minut a na pojištění ušetří až 85 % klientů,“ doplňuje Tomáš Voharčík. I když nalezeně cenově nejpříznivější varianty je bezesporu velké plus internetových srovnávačů, které zvláště za poslední rok prodělaly velký boom, u výběru pojištění by otázka peněz neměla hrát nejdůležitější a už vůbec ne jedinou roli. Rozhodujícím faktorem by měl být reálný přínos a poměr cena/kvalita. Jinými slovy, stěžejní je položit si otázku, jaké pojistné krytí a s jakou jistotou za zaplacené peníze získáte v případě, že dojde k pojistné události.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: