Rozšiřte si sbírku zážitků, proleťte se balonem

Rozšiřte si sbírku zážitků, proleťte se balonem

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Říká se, že život se neměří počtem nádechů a výdechů, nýbrž okamžiky, jež nám vzaly dech. Je na tom kus pravdy. Čím více má člověk hezkých vzpomínek na jedinečné chvíle, tím bohatší život a naplněnější život prožil. Vyhlídkový let balonem patří k tomu, co by alespoň jednou za život měl zažít každý.

Horkovzdušný balon patří k nejstarším a bezesporu také nejromantičtějším dopravním prostředkům vůbec. Je předchůdcem dnešní moderní letecké dopravy a jako takový je lehčí než vzduch. Představuje první prostředek, díky kterému se člověk dokázal vznést do vzduchu a přiblížit se ptactvu, křižujícímu oblohu. Od doby, kdy v roce 1783 bratři Montgolfierové historicky poprvé vzlétli s horkovzdušným balonem a odstartovali tak éru vzduchoplavby, už uplynulo hodně času. Za ta staletí se létání balonem nejen zdokonalilo, ale také bylo postupně upozaděno letadly těžšími než vzduch. Renesanci zažily znovu v 70. letech minulého století, kdy se začaly opět více využívat v reklamě a zážitkové turistice. Vyhlídkové lety jsou mimořádně populární i dnes a patří k oblíbeným dárkům pro druhé. Uchovaly si svůj půvab a jedinečnou atmosférou. Tímto nezapomenutelným zážitkem však nemusíte jen obdarovávat druhé, dopřejte ho i sami sobě. Proč by měl člověk let balonem zažít alespoň jednou za život?

Mimořádné ticho a klid

V dnešní uspěchané době, kdy každý kmitá jako křeček v kole a málokdy se mu podaří uvolnit se z maximálního nasazení, je ticho a poklidné rozpoložení vzácnou hodnotou. Takové ticho, jaké zavládne nad korunami stromů, se navíc na pozemské rovině hledá stěží.

Nevšední romantika

Brázdit nebe v proutěném koši, kdy vaší jedinou společností budou ptáci, má punc neobyčejné romantiky. Večeře při svíčkách ani procházky rozsvíceným městem se s tímto zážitkem nemohu zdaleka rovnat.

„Romantické lety balonem jsou neobyčejným zážitkem, který pár stmelí a zanechá jim vzpomínky na výjimečné chvíle prožité s tou nejmilejší osobou na celý život. Můžete ho pořídit sobě a partnerovi na oslavu výročí nebo věnovat jako svatební dar přátelům,“ říká Jan Smrčka, zakladatel tradičního poskytovatele vyhlídkových letů Balony.cz a známý český balonář. „Při soukromém letu si užijete pohled na známá místa z jiné perspektivy, zažijete vzrušující chvíle a let budete mít navždy spojený s osobou, s níž jste ho absolvovali. Lokalitu si u nás můžete vybrat podle přání a proletět se tak třeba nad vaším domovem, nebo dát přednost poznání jiných krajin,“ doplňuje Smrčka. Kromě vlastního výběru lokality se specializuje na Prahu, Karlštejnsko, Plzeňsko, Český ráj nebo třeba Český Šternberk.

Jako hrdinové z knih

Vzduchoplavba vám může také splnit jeden z vašich snů. Zamýšleli jste se někdy při pohledu na letící hejno ptáků, jaká to asi je, mít svět jako na dlani? Záviděli jste hrdinům Verneových knih? Pokud ano, neváhejte. Rozhodnutí nebudete litovat.

Slavnostní křest

Po zdárném dosednutí balonu na zem budete na počest bezpečného přistání po prvním letu pokřtěni na barony, a to podle místa, kde přistanete. Na památku dostanete rovněž i křestní list vzduchoplavce.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: