Riziko úrazu v letních měsících rapidně přibývá

Riziko úrazu v letních měsících rapidně přibývá

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

V přiléhavém cyklistickém oblečku, zbroceným potem, sedřená a v obličeji zkřiveném bolestí, pajdající, pouze s jednou botou se zámkem na nášlapy, sice na té nezkrvavené noze bez větších pohmožděnin, nemusíte nikomu nic vysvětlovat. Už první pohled na vás vypráví příběh několika předešlých hodin.

Po prvním ošetření a rentgenu už je bolest snesitelnější. Operace kolene nakonec nebude nutná, ale sádra nebo dobrá ortéza je nezbytností. Všechna ostatní zranění jsou jen povrchová.

„Kontrola po třech týdnech, předpokládaná celková doba fixace šest týdnů. Klid, elevace, léčit enzymoterapií, ideálně lékem Wobenzym,“ říká doktor.

Sestřička je sdílnější a vysvětluje, že enzymoterapii pan doktor doporučuje jako jednu z mála orálních medikací, kterou nepovažuje za zbytečnou. Poničené tkáně se díky vybraným enzymům obdobným, jakými disponuje naše vlastní imunita, rychleji hojí, reguluje se zánět a omezí bolest s otoky.

„On toho pan doktor sice moc nenamluví, ale ví přesně, co dělá. Má zlaté srdce a hlavně ruce při operacích,“ doplňuje sestřička.

To, že si zkušenosti z operací pana doktora necháváte pro tentokrát ujít, už nestíháte komentovat. Na úrazové oddělení totiž právě přivážejí dalšího sportovního pacienta. Bezděčně sevřete poukaz na ortézu a nechtěně pomuchláte letáček Wobenzymu při pohledu na postavu v horizontální poloze na lůžku s kolečkovými bruslemi na nohou.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: