Režim DPI je pro mnohé odběratele energií likvidační, co je potřeba udělat pro přestup?

Režim DPI je pro mnohé odběratele energií likvidační, co je potřeba udělat pro přestup?

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Je to skoro dva měsíce, co jeden z českých alternativních dodavatelů energií oznámil ukončení dodávek elektřiny a plynu na českém energetickém trhu. Prakticky přes noc se tak necelý milion obyvatel ocitl v režimu dodavatele poslední instance, ve kterém se platí i několikanásobně dražší zálohy, než je obvyklé. Mnoho rodin týdny čelilo a nadále čelí finančním potížím, přechod na standardní smlouvu je jediným řešením.

 

A to i přesto, že se na začátku listopadu Ministerstvo průmyslu a obchodu spolu s Energetickým regulačním úřadem dohodlo s dodavateli poslední instance na snížení záloh pro klienty na 50 % v listopadu a 40 % v prosinci. Od ledna se však vrací výše záloh na původní částky, ty mohou navíc ještě narůst.

 

Je tak v zájmu odběratelů padlého dodavatele, aby se do standardního režimu dostali co nejdříve. Podle statistik tak doposud učinily skoro dvě třetiny původních klientů, stovky tisíc odběratelů však nadále zůstávají v režimu DPI. A vzhledem k tomu, že přechod může trvat tři týdny až měsíc, od ledna si tito zákazníci opět připlatí.

 

Je totiž třeba počítat se zvýšeným zájmem u ostatních českých dodavatelů energií, kteří aktuálně dělají vše možné i nemožné, aby odbavili masivní příliv nových klientů. Zákazníci hledající nového dodavatele teď častěji než kdy dříve zažívají pravé byrokratické peklo, a to jen za předpokladu, že se vůbec dovolají na zákaznickou linku. Nevídaný zájem o uzavření smlouvy poslední týdny eviduje i český dodavatel energií LAMA Energy. Ten však pro zájemce zřídil online formulář pro přechod z režimu DPI, který by měl celý proces podstatně zjednodušit zrychlit a měl by ulevit přetížené lince zákaznické podpory.

 

Ve formuláři si stačí vybrat vyhovující tarif, vyplnit základní údaje jako jméno, adresu a kontakt a zvolit způsob platby. K ruce si také vezměte poslední vyúčtování stávajícího dodavatele, které vám podstatně usnadní vyplnění údajů o doposud odebíraném plynu a elektřině. Následně poptávku jedním kliknutím odešlete a pak už vám na uvedený e-mail přijde návrh smlouvy spolu s plnou mocí. Smlouvu lze podepsat online díky elektronickému podpisu. Po ověření totožnosti a podepsání se automaticky stanete klientem LAMA Energy, na e-mail obdržíte potvrzení a smlouvu.

 

V novém režimu se ocitnete obvykle do tří týdnů, je ale třeba počítat s předvánoční špičkou, která může některé lhůty prodloužit. Ideálně tak začněte jednat ihned, ať se vyhnete drahým lednovým zálohám.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: