Relaxační koutek v každém typu interiéru a jak na něj

Relaxační koutek v každém typu interiéru a jak na něj

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Každý si ve svém příbytku zaslouží místo určené k relaxaci a odpočinku. Některé interiéry však nevyhovují designem, jiné zase prostory či uspořádáním. Poradíme vám, jak si oázu klidu zařídit podle toho, jaké prostory obýváte.

Když máte k dispozici celou místnost

Obýváte-li velký dům nebo byt a máte tak pro svůj odpočinek vyhrazenou celou místnost, zdálo by se, že máte automaticky vyhráno. Ne vždy tomu ale tak je. Meditační místnost často svádí k hromadění nejrůznějšího harampádí a dalších věcí, které se nikam nehodí. Tak se ale často stává, že se z oázy klidu stane prostor přeplněný vším možným, kde si myšlenky zcela určitě neuspořádáte. V odpočinkové místnosti by mělo být pouze pár vám příjemných věcí, kterými se rádi obklopujete. Jedině tak tam nebude žádný rušivý element a pokoj splní svůj účel. Při zařizování zároveň myslete i na to, abyste do místnosti přenesli trochu přírody. Efektivní jsou velké pokojové rostliny jako palmy nebo bonsaje. Uklidňující účinky má i menší zen fontána, jejíž zvuk má blahodárné účinky pro relaxaci. Pečlivě zvažte i barvy zdí a využijte neutrální barvy jako pískovou, hnědou, světle modrou či světle zelenou. Co se nábytku týče, nebojte se využít služeb profesionálů, kteří vám mohou navrhnout a zároveň realizovat nábytek na míru. „Umíme navrhnout jedinečné interiéry, vyrobit nábytek na míru, ale postaráme se i o kompletní realizaci včetně výmalby, výběru tapet, ušití záclon nebo osvícení. Navržené interiéry tak nejen dobře vypadají, ale jsou promyšlené a funkční.“, říká majitel rodinné společnosti PK Interiér Pavel Kružík, která je na českém trhu více než dvacet let.

Malé prostory

Naopak, pokud máte k dispozici malé prostory, bude třeba se při zařizování oázy klidu trochu uskromnit. Myslete však na tři základní kritéria. V relaxačním koutku byste měli mít příjemné osvětlení, pohodlné sezení a klid. Ideální je tedy vybrat prostor u oken nebo si jej vybavit lampou s nastavitelnou úrovní osvětlení. Pro pohodlné usazení vybírejte kvalitní a pohodlná křesla, která mohou nabídnout veškerý komfort. Králem designu a pohodlí je beze všeho křeslo ušák. To je v současnosti na výsluní a nabízí jej nejedna nábytkářská firma. Zvažte výrobu křesla na zakázku, a to hlavně kvůli vašemu zdraví a pohodlí. Výrobou ušáku podle klientova přání se též zabývá společnost PK Interiér, jejichž výrobky si můžete prohlédnout v nově otevřeném showroomu v aquapalace v pražských Čestlicích. „Výrobu tohoto křesla jsme zachovali z dob minulých. Kostra je masivní z tvrdého dřeva, sedák je pružinový, vyztužený africkou trávou a koňskými žíněmi. Velmi důležitá a nezbytná je pro správné sezení podpěra v bederní části, která zajišťuje zdravý a pohodlný posed.“, uvádí pan Kružík z PK Interiér. Pro zajištění soukromí v relaxačním koutku volte například paraván. Ten vypadá velmi vkusně a útulně, a navíc dokáže nenásilně rozdělit jakýkoli prostor. Podobně je tomu i v případě lehkých závěsů, které jsou však již méně stabilní a mohou vzbuzovat dojem, že vaše soukromí dostatečně neubrání. Co se v relaxačním koutku barev týče, můžete tuto část vymalovat odlišně od zbytku místnosti, a tak jej i tímto způsobem vizuálně oddělit. Opět se ale držte neutrálních barev, v opačném případě by vás to mohlo akorát rozptylovat. Ideální je také do koutku zakomponovat malý konferenční stolek či poličku na odkládaní knih či šálku kávy.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: