PVC podlahy slaví velkolepý návrat, jaké jsou hlavní výhody této podlahové krytiny?

PVC podlahy slaví velkolepý návrat, jaké jsou hlavní výhody této podlahové krytiny?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

PVC podlaha již dávno není nevzhlednou podlahovou krytinou, kterou si pamatujeme z panelových domů či nemocnic. Technologický pokrok ji totiž sedmimílovými kroky posunul kupředu, a tak tato krytina kromě řady výhod nabízí i nepřeberné množství vkusných a moderních designů.

PVC podlaha je vícevrstvá syntetická krytina vyrobená polymerací z vinylchloridu. V obchodech je dostupná ve formě rolí či vinylových dílců. PVC materiál ovšem pro jeho nesporné klady slouží jako základ pro další umělé krytiny jako kaučukové podlahy či umělé lino.

Mezi hlavní výhody PVC podlah patří dlouhá životnost, pestrá nabídka na internetu a v obchodech, snadná montáž a údržba. PVC podlaha je zároveň mechanicky odolná a má dobré tepelně-izolační vlastnosti. „PVC podlahy jsou taktéž vhodné pro teplovodní a elektrické podlahové vytápění, jelikož tato podlahová krytina má obecně nízký tepelný odpor a na dotek je tak příjemně teplá, i když je topení zrovna vypnuté,“ uvádí Renáta Stuchlíková, odbornice na podlahové krytiny ze společnosti Koberce Trend. Ocení ji i alergici, jsou taktéž také vhodné i do vlhkého prostředí a mají výborné akustické vlastnosti. Hodí se tak zejména do domácností, kde často pobíhají děti či zvířecí mazlíčci. Co se týče nevýhod této podlahové krytiny, zmínit je nutné fakt, že nejde lokálně opravit bez ztráty původního vzhledu. Na druhou stranu PVC je velmi odolné proti poškození a pádům nejrůznějších předmětů. Zároveň splňuje hygienické a bezpečnostní standardy a lze jej bezproblémově a ekologicky zlikvidovat. Při výběru PVC podlahy doporučujeme řídit se technickým listem, na kterém je uvedeno, kam se podlaha hodí, jakou má tloušťku, odolnost, stálobarevnost a zatížení. Důležitým aspektem je pak také hmotnost a výška nášlapné vrstvy.  Před samotnou koupí je však vždy lepší poradit se s odborníky. „Není-li si zákazník jistý, kterou podlahu vybrat, náš profesionálně vyškolený tým vždy rád pomůže,“ dodává Stuchlíková.

Péče o PVC podlahy

Jak bylo řečeno, PVC podlahy jsou velmi nenáročné na údržbu. Ke každodennímu úklidu stačí podlahu setřít vlhkým mopem bez jakýchkoli přípravků. Čas od času se ovšem doporučuje používat čistící a ochranné prostředky určené přímo na PVC, a to z důvodu vytvoření ochranného filtru. Ten zabraňuje usazování nečistot a mechanickému poškození. Na PVC nepoužívejte agresivní čističe, podlahu byste tak mohli zničit.

Jaký dekor vybrat?

Nabídka dekorů PVC podlah je opravdu pestrá, můžeme je však rozdělit do tří základních kategorií. Jednak se setkáváme s PVC imitujícím dlažbu. To se hodí zejména do chodeb či kuchyní, tyto dekory však najdou své umístění i v industriálně zařízených obývacích pokojích. Více oblíbené jsou poté dekory imitující dřevo, které drtivá většina zákazníků volí do ložnic a obývacích a dětských pokojů. Lze je zároveň bez obav kombinovat i s jednobarevnými kusovými koberci, čím interiér příjemně zútulníte. Třetí kategorií dekorů PVC je PVC moderní. To často obsahuje pestrobarevné vzory či geometrické obrazce. Je proto těžší je zkombinovat s celkovým vybavením místnosti, uvítají je však všichni, kteří mají rádi netradiční styl.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: