Průvodce bezpečnou koupí nemovitosti. Na co si dát pozor

Průvodce bezpečnou koupí nemovitosti. Na co si dát pozor

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Nákup reality, ať už jako investice nebo na vlastní bydlení, je komplikovaný a zdlouhavý proces, při kterém na nezkušeného kupujícího číhá řada obtížně zvládnutelných nástrah. Štěstí přeje připraveným, proto minimálně polovina úspěchu tkví v dostatečně informovanosti o tom, co vás čeká. Lepší příprava minimalizuje možná rizika celé obchodní transakce a zvyšuje šance na výhodný nákup. Chcete-li však mít úplnou jistotu, že se vám podaří správně investovat, obraťte se na nezávislé profesionály.

Úspěch investice do nemovitosti ovlivňuje celá řada faktorů. Je to například správný výběr nemovitosti, znalost vývoje realitního trhu, výhodnost koupě, optimální podíl vlastních a cizích zdrojů na financování nebo třeba šťastná ruka při výběru nájemníka. Do hry tak vstupuje celá řada proměnných, které mohou při troše smůly proměnit sen o bezpracné rentě v noční můru plnou byrokracie, právních a technických zádrhelů a potíží s neplatiči. Proto na realitním trhu vznikla nová služba nabízející kompletní poradenství a správu nemovitosti pod jednou střechou. Specializovaná společnost vám poskytne nezávislé poradenství z pohledu investičního výhledu, zhodnotí tržní ceny, vyhledá vhodnou nemovitost k nákupu dle individuálního zadání, prověří právní i technické aspekty nemovitosti, dohlédne na celý proces akvizice (nákupu nemovitosti?) a v případě zájmu také bude vykonávat kompletní správu tak, aby byly maximalizovány výnosy a minimalizována rizika.

Vyhledávání a prohlídky

Celou koupi byste měli zvládnout bez emocí a přistupovat k ní maximálně racionálně. Každou vyhlédnutou nemovitost je třeba osobně navštívit, ale taktéž dokonale důkladně prověřit. Nechejte si přitom vždy prostor pro otázky, čas na rozmyšlenou i prostor pro vyjednávání o slevě. „Zvažujete-li koupi bytu či domu, je vždy dobré, ne-li nezbytné, konzultovat nezávislého profesionála, který v celé transakci není osobně angažovaný, a má tudíž potřebný nadhled a odstup. Takový člověk je zároveň schopen odhalit všechny slabé stránky, které na první pohled ani při osobní prohlídce nemusí být patrné. Potřeba je také důkladně prověřit nejen stávajícího majitele, ale i celou nemovitost po stránce právní a technické,“ říká Robert Poppl, ředitel realitní divize realitní společnosti Bohemian Estates International, která se více než 15 let zabývá nákupem, správou a prodejem nemovitostí coby nezávislý prostředník.

Jak to funguje v praxi? „Na základě zadání vyhledáme vhodnou nemovitost ze všeho veřejných i neveřejných zdrojů a připravíme veškeré podklady. Naši technici zevrubně zkontrolují technický stav a právní oddělení zase prověří všechny právní aspekty koupě a zreviduje dokumentaci. Naši realitní poradci zpracují posouzení tržní ceny a ekonomiky investice. V případě přímého prodeje umíme pádnými argumenty i vyjednat maximální možnou slevu,“ popisuje Poppl službu zaštiťující koupi nemovitosti. Dále je možné zajistit realizaci rekonstrukce či výstavby na klíč a celou nemovitost dále kompletně spravovat.

Mnoho nezkušených investorů zapomíná, že dobrým nákupem starost o nemovitost nekončí. Je pouze jedním článkem celého investičního řetězce. Samotná správa nemovitosti je neméně důležitá, protože bez případné rekonstrukce, obsazení bytové jednotky slušnými a solventními nájemníky a pravidelné údržby se nemovitost sama nezhodnotí. I službu kvalitní správy nemovitosti můžete využít u stejné společnosti a mít o vše pečlivě postaráno bez starostí a potenciálních rizik.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: