Profesionální správa nemovitosti začíná být logickým krokem pro čím dál více lidí

Profesionální správa nemovitosti začíná být logickým krokem pro čím dál více lidí

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Pronajímat nemovitost není v Čechách žádný med. Zčásti jsou na vině zákony, které pronajímatelům nedovolují promptně reagovat v případě, kdy nájemník neplatí. Problémů je na poli nájemních bytů však více, a novým standardem je tak profesionální správa realitní společností. V čem spočívají benefity této služby a kolik za ní pronajímatel zaplatí?

 

Hledání a prověření nájemníka

Hledání solidního nájemníka, který bude platit vždy a včas a nebude ničit majetek, se občas zdá být hledáním jehly v kupce sena. Nehledě na časovou náročnost, není totiž žádným tajemstvím, že na některé nemovitosti čekají klidně i desítky zájemců. S těmi v případě profesionální správy komunikuje výhradně realitní společnost a ta si na svá bedra bere i tu zodpovědnost, aby byl vybraný nájemník ten nejspolehlivější a nejperspektivnější. Realitní společnost Bohemian Estates proto u potenciálních nájemníků prověřuje i bezdlužnost, čímž výrazně snižují riziko nájemníků neplatičů.

 

Neprůstřelné smlouvy

Další výhodou profesionální správy nemovitostí je také sepsání neprůstřelných nájemních smluv, které mají za úkol chránit pronajímatele, jsou ale zároveň férové i k nájemníkům. Díky smlouvám sepsaným na míru každé situaci se vlastníci nemovitostí vyhnou případným problémům a mohou si být jisti, že dosáhnou toho, na čem se domluvili.

 

Vyšší obsazenost

Díky systematické inzerci jsou nemovitosti spravované realitními společnostmi v průměru častěji obsazené a k výpadkům dochází jen minimálně. Podle dostupných údajů společnosti Bohemian Estates je průměrná obsazenost až 98 %, nový nájemník je pak obvykle nalezen do dvou týdnů. To má za následek vyšší zisky na nájemném a služba si na sebe v dlouhodobém měřítku vydělá sama.

 

Výše poplatků

Výše poplatků za správu nemovitosti tak již dávno není tak vysoká a Bohemian Estates si účtuje 10 % z vybraného měsíčního nájemného. Čísla ovšem ukazují, že v důsledku je čistý zisk vyšší než v případě vlastní správy.

 

Převod energií a komunikace s nájemníky

Při obsazení nemovitosti novými nájemníky si na sebe realitní společnost bere i přepis energií a kompletní komunikaci s nájemníky v případě jakýchkoli problémů. Vlastníci nemovitostí se tak mohou spolehnout na pravidelný příjem bez žádných komplikací a bez nutnosti cokoli vyřizovat.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: