Profesionální správa nemovitosti je klíčem k bezproblémovému pronájmu

Profesionální správa nemovitosti je klíčem k bezproblémovému pronájmu

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Představa výdělečných a bezproblémových investičních nemovitostí je poměrně jednoduchá a lákavá. Realita se však ve většině případů liší a místo zajímavého přivýdělku se z pronájmu často stává noční můra, která ve výsledku stojí více úsilí, než je zdrávo. Majitelé nemovitostí se totiž v dnešní době nemusí potýkat jen s nemalou administrativní zátěží či neustálou údržbou a opravami, ale výjimkou nejsou ani nájemníci-neplatiči. Profesionální správa nemovitostí tyto problémy však řeší za pronajímatele.

Tato služba je přitom v České republice poměrně nová, vlastníci nemovitostí ji však začínají využívat čím dál častěji. Mohou totiž přenechat všechny úkony spojené s provozováním nemovitosti profesionálům. Mezi ty se v České republice řadí například nezávislá realistní společnost Bohemian Estates, která se správě bytů a budov věnuje přes deset let a v současnosti spravuje přes 500 nemovitostí. Aktuální čísla společnosti navíc ukazují, že je dosahováno až 98 % obsazenosti u dlouhodobých pronájmů, díky čemu jsou pohodlně pokryty veškeré náklady vynaložené na zajištění této služby.

V rámci služby je nabízen monitoring nájemních smluv, minimalizace nevýnosných období, právní optimalizace veškerých smluv, výběr nájemného, přebírání a následné předávání nemovitosti, komunikaci s nájemci, zajištění plateb a vyúčtování za energie a služby, zpracování pošty a plateb a technickou údržbu. Nonstop linka pro nájemce v případě naléhavých událostí je samozřejmostí. Za příplatek je dále k dispozici účetní a daňové poradenství, hypoteční služby, pojištění, právní servis a další. Vlastníci nemovitostí se tak nemusí starat prakticky o nic.

Služba garantovaného pronájmu

Pronajímatelé navíc mohou zvolit i službu garantovaného pronájmu, který je za předem daný poplatek nejen zbaví veškerých možných starostí, ale předně garantuje pravidelný příjem i v případě nájemníků neplatičů či pokud není nemovitost zrovna obsazená. Společnost taktéž garantuje vrácení nemovitosti v původním stavu a po celou dobu trvání smlouvy zajišťuje potřebné opravy, údržbu, vybírá upomínky a nájemné, postará se o přepis energií a pojištění nemovitosti a samozřejmostí je inzerce nemovitosti, když je potřeba. Služba je tak vhodná zejména pro ty, kteří chtějí pravidelně a bez starostí inkasovat peníze za nájem, a přitom se o nic nestarat. Ocení ji tedy například ti, kteří byt koupili na hypotéku a nechtějí se dostat do problémů, když zrovna byt není obsazen nebo když nájemníci neplatí.

Cena za službu je určena na základě prohlídky, kdy je stanovena výše tržního nájemného a poté už není třeba se obávat, co se stane, pokud nebude nemovitost co nejdříve obsazena. Bohemian Estates se taktéž na rozdíl od realitních kanceláří nespoléhá jen na realitní inzerci. Nájemníky totiž získává i díky dlouhodobé spolupráci s mezinárodními společnostmi, školami a cílenému marketingu v místě nemovitosti a v průměru je nový nájemník zajištěn do dvou týdnů od počátku hledání.

Každý nájemník je zároveň prověřován v registru dlužníků, což je krok, který tato společnost provádí jako jedna z mála. To je však v případě služby garantovaného pronájmu pro majitele nemovitosti nepodstatné, nájemné je totiž, jak název služby napovídá, garantováno tak či onak.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: