Proč je důležité kombinovat denní a noční kosmetickou péči?

Proč je důležité kombinovat denní a noční kosmetickou péči?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Určitě jste si tuto otázku někdy položili i vy sami: je opravdu nezbytně nutné používat jeden krém přes den a jiný zase na noc? Nejde jen o marketing kosmetického průmyslu? Potřeby pleti skutečně nejlépe uspokojí oba dohromady, protože každý má jinou funkci a tomu také odpovídá složení. Jaké jsou mezi nimi rozdíly a po jaké kosmetice sáhnout, aby dostávala vaše pokožka potřebnou hydrataci a živiny?

Denní krém je vaším každodenním pomocníkem v boji proti stresu. Ihned po ranním vyčištění pleti byste měli sáhnout po denní péči, která pokožce zajistí celodenní hydrataci a výživu – v sychravém a zimním období to platí dvojnásob. Zároveň denní péči poskytuje pokožce ochranu před škodlivým UV zářením, které má na svědomí předčasné stárnutí pleti a vznik vrásek i pigmentových skvrn. Na rozdíl od nočních krémů mají ty denní lehčí a lépe vstřebatelnou texturu, takže se ideálně hodí i pod make-up a další dekorativní líčení.

Oproti tomu noční krém je pomocník, který pracuje, zatímco my spíme a regenerujeme síly na další den. A nejen my – v noci odpočívá i naše pleť, regeneruje se a detoxikuje, což je nutné pro co nejdelší udržení mladistvého vzhledu, zmírnění projevů stárnutí i celkové únavy a stop po hektickém životním stylu. V noci se mikrocirkulace v pleti přirozeně zvyšuje a kyslík tak lépe proniká k buňkám. Noční krémy nemají SPF faktor a mají větší hutnější, výživnější složení, která pleť dostatečně vyživí a posílí. Noční kosmetika má v sobě větší koncentraci aktivních látek, které pleť lépe přes noc zužitkuje.

Zima a chladné počasí se na naší pleti viditelně podepisují.  Pleť má tendenci k vysoušení, je mdlá, bez života a objevují se na ní i šupinky. Proto bychom teď měli nasadit kvalitní sezónní péčí, která pleť zásobí hydratačními složkami a potřebnou výživou. Mrtvé moře je považováno za nejbohatší vodní zdroj léčivých látek na světě. Odpařováním vody z něj vznikají koncentrované krystaly vzácné soli, které jsou zcela odlišné od ostatních druhů solí a jsou bohaté na minerální látky – zejména hořčík, vápník, sodík a draslík. Díky unikátnímu obsahu minerálů a stopových prvků voda z Mrtvého moře naši kůži nevysušuje, ale naopak vyživuje a posiluje. Tím je naše pokožka vždy hydratovaná, a naopak proti případné dehydrataci ochráněná.

 

Komplementární péče s minerály z Mrtvého moře

Povzbuzující denní krém NevO Dead Sea SPA nastartuje unavenou pleť ráno a poskytuje okamžitou úlevu od pocitu suché a napnuté pokožky. Zásobuje kůži hydratačními složkami během celého dne. Má lehkou, snadno vstřebatelnou konzistenci a je vhodný pod make-up. Minerály z Mrtvého moře, zabraňují vysušování a vyplavování výživných látek. Obsahuje vitamín C, který rozjasňuje pleť a zabraňuje vzniku pigmentových skvrn.

Uklidňující noční krém NevO Dead Sea SPA obsahuje více výživných látek než denní, a je proto hutnější. Aktivně působí na kožní buňky během spánku, kdy přijímají všechny minerály, stopové prvky a regenerační složky. Krém obsahuje směs přírodních olejů a minerálů z Mrtvého moře, vyrovnává vlhkost kůže a celkově zlepšuje texturu pleti. Oba dva krémy si navíc nyní můžete pořídit s velkou předvánoční slevou 40 %.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: