Připravte svou kštici na sílící intenzitu slunečních paprsků a vyzbrojte se vhodnou vlasovou péčí

Připravte svou kštici na sílící intenzitu slunečních paprsků a vyzbrojte se vhodnou vlasovou péčí

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Poslední květnové týdny nám přinesly spíše studené a nevlídné počasí. Na oteplení si ještě chvíli počkáme, ale mezitím můžete využít tento čas na přípravu vlasů na nadcházející období.  První hřejivé paprsky se totiž umí rychle proměnit v téměř letní parno. Sluneční záření přímo ovlivňuje kvalitu a zdraví naší kštice, proto chraňte své vlasy před ničivým dopadem slunečních paprsků a zabraňte tomu, aby pozbyly pružnost, vláčnost a lesk.

Sluníčko je zdrojem životodárné energie, vitaminu D, radosti i dobré nálady, avšak může mít i řadu neblahých důsledků pro naše vlasy, pokud se nedostatečně chráníme před jeho škodlivými vlivy. Čeká nás ostré letní slunce, vodní radovánky a suchý vzduch z klimatizace, který kůži i vlasy vysušuje a namáhá. Abyste na konci léta nestáli před zrcadlem s krepatou změtí na hlavě, naučte se podobným kosmetickým katastrofám efektivně předcházet.

Proč je důležité chránit vlasy před slunečním žárem?

Sluneční záření narušuje tzv. kutikulu neboli vnější ochrannou vrstvu vlasu. Vlas vlivem toho ztrácí pružnost, vláčnost a lesk a třepí se jeho původně celistvá a hladká struktura. Nadměrným působením slunce dochází také k šupinkatění a svědění vlasové pokožky. Delší vystavení vlasů slunečním paprskům narušuje funkci mazových žlázek uložených v pokožce, čímž také dochází ke ztrátě poddajnosti a hebkosti. Výsledkem jsou pak suché, poškozené vlasy bez lesku s lámavou a třepivou vlasovou strukturou.

Jarní úbytek

Většinu z nás na jaře postihuje takzvané sezónní vypadávání vlasů. Za sezónní výkyvy jsou podle vědců zodpovědné změny v hladinách hormonů prolaktinu a melatoninu, které mají přímý vliv na životní cyklus vlasu. Toto řídnutí je naštěstí jen dočasné a nemělo by trvat déle než dva měsíce. Opatřete si šetrnou vlasovou péči, která vlasy jemně umyje a posílí zevnitř.

„Pro posílení a revitalizaci vaší hřívy můžete využít blahodárné účinky minerálů z Mrtvého moře. Šampon s obsahem minerálů NevO Dead Sea SPA nejen odstraňuje nečistoty, ale také pomáhá obnovovat přirozené pH pokožky a její ochrannou vrstvu. Vlasy celkově revitalizuje, zpevňuje vnější i vnitřní strukturu vlasu, vyživuje kořínky, posiluje je a tím zmírňuje nadměrné vypadávání vlasů. Pro dosažení maximálních výsledků ho kombinujte s kondicionérem ze stejné řady,“ radí Kateřina Ludvíková, ředitelka společnosti NevO Dead Sea SPA, která se zaměřuje na výrobu tělové, pleťové i vlasové kosmetiky s drahocennými výtažky z Mrtvého moře.

Kromě základní péče o vlasy v tomto období vsaďte i na tu doplňkovou. „Zatímco kůži stačí jen 10 % hydratace, vlasy potřebují v průměru o 7 % víc. Zejména suché vlasy nechrání vrstva kožního mazu, proto je jejich povrch porézní a vlhkost se uvnitř vlasu rychleji ztrácí. Novinkou v péči o vlasy zaměřenou na tento problém je bezoplachový Hydratační vlasový krém NevO Dead Sea SPA. Vytváří na povrchu vlasu ochranný film a udržuje vlhkost uvnitř, zatímco minerály a vitaminy B a E vyživují, posilují a chrání před působením vnějších vlivů. Krém se používá do umytých vlhkých vlasů nebo se aplikuje malé množství do vyfénovaných na konečky a uhlazení,“ vysvětluje Kateřina Ludvíková.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: