Připravte se na zimu s novým kobercem na podlaze

Připravte se na zimu s novým kobercem na podlaze

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

S kobercem vypadá každá místnost vždy útulněji. Pokud máte rádi změnu a nejste vůči sezónním trendům imunní, můžete vzhled pokoje měnit několikrát ročně například pomocí koberce. Jeden můžete využít v teplých, slunečných měsících, jiný zase v zimě. Díky kobercům či kožešinám můžete snadno vytvořit kontrast chladu a tepla a opticky tak místnost prohřát či ochladit. Období svátků a tuhého mrazu se blíží, tak proč se na tuto změnu nepřipravit i v interiéru?

 

Jste milovníci módních trendů a stejně jako šatní skříň často proměňujete i vzhled vašeho domova? Dobrá zpráva je, že barvu, styl i celkový vzhled místností můžete snadno a rychle bez velkých nákladů proměnit pomocí bytových textilií. Patří mezi ně i dominantní doplněk v podobě koberce. Mít elegantně, vkusně a stylově zařízený interiér je snem mnoha z nás. Dejte si však pozor, abyste nezabředli do neosobité šedi. V takovém interiéru sice vše dokonale ladí a nic nevyčnívá, zároveň však ani nezaujme. Na první pohled dokonalý interiér působí odosobněně a chladně – postrádá kontrast a šťávu. Nápad i vzruch mu jednoduše dodáte pomocí koberců. Pokud půjde o kusové typy, můžete je navíc často měnit a zároveň tak ladit celkovou atmosféru pokoje.

 

V hlavní roli koberec

Ať chcete koberec metrážový či kusový, velký nebo malý, nebojte se do něj investovat. Vzor a povrch koberce je důležitý, stejně jako materiál, z kterého je vyrobený. Obzvláště pokud si přejete, aby byl nový koberec středobodem obývací místnosti. Látkové předložky a silná tkaná vlákna zvyšují v pokoji pocit tepla a pohodlí. Čím chladněji působí podlaha, tím teplejší by měl být koberec nebo podložka. Pokud máte doma betonovou podlahu, vsaďte třeba na umělou kožešinu, která na ní vynikne a vdechne prostoru zdání tepla. Na bělené nebo tmavě dřevěné podlaze vypadají fantasticky bavlněné tkané běhouny v severském stylu. Kontrast sluší každé místnosti – pokud máte tvrdou dřevěnou nebo betonovou podlahu, patří koberce k důležitým zdobným prvkům, které zjemňují studený a odtažitý vzhled.

 

Textil není fádní

„V posledních letech se v centru pozornosti ocitly různé druhy podlahových krytin, od linolea, dřevěné podlahy, dlažby až k laminu a vinylu. Klasické koberce šly neprávem do pozadí. I dnes zůstává jejich role v interiéru nedoceněna,“ říká Renata Stuchlíková, odbornice na bytové textilie z Koberce Trend. Pokud nemáte v místnosti koberec a živost se snažíte vytvořit kombinací jednobarevných polštářků s mdlými závěsy, nebude to mít takový efekt. „Vhodně zvolené textilní doplňky dodají interiéru šmrnc pomocí struktury, barev a vzorů. Stroze a unyle zařízeným pokojů nejcitelněji chybí právě koberec. Pokoj výrazně zateplí a zútulní třeba světle krémový koberec nebo koberec ve světlém pastelovém odstínu s vyšším hustm vlasem,“ dodává Stuchlíková.

 

Jak při výběru koberce postupovat

Nejdříve je nutné při celkovém pohledu na místnost zvolit tvar, který bude danému prostoru vyhovovat. Máte-li čtvercový obývací pokoj, bude se do něj hodit kulatý koberec. Běhouny jsou spíše vhodné do hal, odpočívadel a na jiné úzké prostory. Než uděláte konečné rozhodnutí, zvažte všechny možnosti ohledně typu a stylu koberce. Projděte si obchody s koberci a podívejte se, jak vypadají jednotlivé koberce rozložené na podlaze. Zajímavým tipem designérů je vrstvení koberců. I tak lze docílit zajímavého efektu – s výběrem vhodných barevných odstínů to vypadá velmi efektně.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: