Přijměte pozvání na pohádkový food festival ve středověkých kulisách. Zabaví se nejen děti

Přijměte pozvání na pohádkový food festival ve středověkých kulisách. Zabaví se nejen děti

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Kino, zmrzlina, rodinná večeře, výlet do zoo… všechny tyto volnočasové aktivity jsou milé a hodí se jako plán na slunečné odpoledne nebo víkend, když se vám nechce vymýšlet složitý program. Co ale protentokrát vymyslet pro vaše děti a celou rodinu něco neobvyklého a opravdu nezapomenutelného? Udělejte si výlet mimo město a podnikněte nevšední pohádkový víkendový program, který bude spojením středověké zábavy a dobrého jídla i pití a který si užijí jak děti, tak dospělí.

Věděli jste, že bohapusté hodování bylo ve středověku znakem urozených lidí? Čím více vybraných lahůdek, masa a dobrého vína spořádali a vypili, tím váženější hosté to zpravidla byli. Hojnost stravy jakožto znak ušlechtilého původu začala ustupovat až s nástupem a sílícím vlivem křesťanství. Společně s tímto náboženstvím vstoupila do středověkého stravování střídmost a ukázněnost způsobů. Spíše než kvantita se určující stala kvalita. Kladl se více důraz na vybranost pokrmů, suroviny a exotické potraviny než mnohost.

Jaro v Dětenicích patří (nejen) dětem

V okrese Jičín, na okraji Českého ráje a nedaleko Mladé Boleslavi, se rozkládá populární, českými i zahraničními turisty vyhledávaný Zámecký resort Dětenice. Dominantou celého areálu je pozdně barokní zámek, který byl zrenovován a částečně zpřístupněn veřejnosti. Je to stavba s bohatou historií, stejně jako přilehlé pozemky a panství, a tak bylo jen otázkou času, kdy se renovace rozšíří i na další budovy. Dnes může tento rozlehlý areál nabídnout proslulou Středověkou krčmu, Zámecký pivovar a stylové ubytování – hotel Rustikal a Středověký hotel.

A stejně jako loni, i letošní jaro je zasvěceno dětem a zábavě pro celou rodinu. „Už v sobotu 8. června se bude v Zámeckém parku Dětenice konat Pohádkový food festival. Rozhodli jsme se spojit kouzelný svět pohádek a dobré jídlo a pití, to vše v nádherných kulisách parku hned u dětenického zámku. Návštěvníci si budou moci přinést nebo na místě zapůjčit deky k příjemnému posezení na čerstvém vzduchu. K ochutnání tu bude spousta dobových i cizokrajných specialit – z mořských plodů například chobotnice, ústřice, mušle a krevetky, dále středověký burger, gruzínský kebab, šašlik, medová žebra, jehněčí klobásy, tatarák z tuňáka i hověziny nebo třeba domácí bramboráky či uzené s kysaným zelím. Pro opravdu velké nenasyty se bude opékat celé divoké čuně a krocan na rožni,“ představuje unikátní koncept food festivalu ve středověkých kulisách manažerka dětenického resortu Aneta Ondráčková.

A co nabídne samotný program? „Pohádkový dětský den v parku nabídne soutěže s pohádkovými bytostmi o diplomy, medaile a hodnotné ceny. A protože ve středověku k dobrému jídlu a pití neodmyslitelně patřila i veselá zábava, nebude chybět ani doprovodný program v podání dobové středověké kapely s tanečnicemi. Zhlédnout budete moci rytířské klání, ukázku dělostřelby, vystoupení fakíra a kejklíře a u toho všeho se budou potulovat všelijaké poběhlice,“ doplňuje Ondráčková.

Po akci, která se bude konat od 11 do 18 hodin, můžete přespat ve středověkém hotelu, kde v noci straší, nebo v hotelu Rustikal. Na recepci můžete narazit na mrzutého mnicha, a když budete mít štěstí, tak na usměvavou čarodějku. Na noc strávenou v hotelu dozajista nezapomenou dospělí ani malí návštěvníci už jen díky působivým interiérům. Na pokoj ve středověkém hotelu vás doprovodí světlonoš. Jakmile vystoupáte po dřevěných schodech do patra, dýchne na vás vůně dřeva a hořících svící. Překvapit by vás nemělo ani kamenné koryto na mytí rukou, toaleta vyhlížející jako suchá latrína a sprchový kout s konví na teplou vodu.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: