Při splátkách dbejte na pravidelnost plateb

Při splátkách dbejte na pravidelnost plateb

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Dříve než přijmete jakýkoli finanční závazek, je potřeba zvážit několik zásadních věcí. Dlouhodobá schopnost splácet pravidelně a včas stanovené výše splátek je jednou z nich. Řádné splácení je oblast, v které Češi pokulhávají nejvíce. Často platí méně nebo později, dostanou se do prodlení a hrozí jim existenčně nebezpečné sankce. Odtud je pak už jen krůček k roztočení dluhové spirály.

Půjčit si peníze je zodpovědnost, i když by se dnes při široké dostupnosti půjček mohlo zdát, že je to snadné. Život na dluh je téměř už synonymem moderního životního stylu současné generace. Dlužit je dnes běžné a v principu na tom není nic špatného. Jde o výměnný obchod, kde zbožím jsou peníze. Na jedné straně jsou ti, kteří peníze mají a jsou ochotni je půjčit, na druhé ti, kterým chybí. Důležité je, aby obě strany měly stejné informace a znalosti. Znamená to, že se obě strany nebudou vzájemně obelhávat a ani jedna ze zúčastněných nebude těžit z neznalosti strany druhé. Především dlužník musí být schopen racionálně posoudit dopad uzavřené smlouvy o půjčce na svůj život z hlediska budoucnosti. Pokud časem přestane být schopen řádně splácet, hrozí uvíznutí v dluhové spirále.

Před každou půjčkou si nechte čas na důkladné zvážení

Vždy, než se pro samotnou půjčku rozhodnete, pečlivě zvažte, zda ji vůbec potřebujete. Je pro vás to, co si chcete za získané peníze pořídit, opravdu nezbytné? Nestálo by za to našetřit si na tento výdaj časem z vlastních zdrojů? Platí to zejména o půjčování na nákup dovolené a vánočních dárků. Pokud jste přesvědčení, že se bez peněz teď a tady neobejdete, stanovte si výši splátek a délku splácení tak, abyste byli za každé situace schopni svému závazku dostát. A to i v případě, kdy dojde ke snížení či dočasnému výpadku příjmů.

Optimální rozložení splátek

Správné nastavení výše splátek je určující, přesto bývá v mnoha případech kamenem úrazu. Vždy si nastavte takovou výši splátek, abyste se po splacení závazků v každém měsíci neocitli na úplné nule a měli ještě rezervu. Ověřujte si také, zda byly všechny splátky v pořádku připsány na účet věřitele. Pokud se dostanete do potíží se splácením, insolvenci řešte ihned a nedělejte mrtvého brouka. Zamezíte tak nepříjemným vymáhacím procesům a protistrana vaši aktivní snahu situaci řešit jen ocení. Můžete například požádat o odložení či snížení splátek nebo v případě několika půjček přistoupit k jejich konsolidaci, tedy sloučení.

Dbejte na výběr správného poskytovatele

Výběr správného partnera je klíčový a mnohokrát se vám při půjčování peněz vyplatí. Ferratum Bank nabízí výhody bezpečnosti a profesionality solidní banky a zároveň rychlost, otevřenost a nekomplikovanost služeb nebankovních společností. Půjčky schvalujeme během pár minut a bez zbytečné byrokracie. U flexibilního produktu Ferratum Credit, který funguje podobně jako kontokorent, si můžete sami nastavit výši splátek i lhůtu pro jejich zaplacení. Můžete si opakovaně půjčit až 35 000 Kč a na rozdíl od krátkodobých půjček máte svobodu ve splácení. Pokud peníze nečerpáte, nic neplatíte. O půjčku můžete jednoduše zažádat přes webový formulář a do několika minut se vám ozvou pracovníci zákaznické linky a půjčku rychle vyřídí. Od žádost k převedení peněz na váš účet v průměru neuplyne více než 15 minut

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: