Překvapte své blízké sladkou kyticí k narozeninám nebo svátku

Překvapte své blízké sladkou kyticí k narozeninám nebo svátku

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Máte v rodině nebo ve svém blízkém okolí na podzim různé příležitosti k oslavě? Ať už to jsou něčí narozeniny, svátek, výročí nebo jiná pamětihodná příležitost, vyhrajte si tentokrát s přípravou gratulace a namísto obligátní bonboniéry, kterou předáte oslavenci do ruky, připravte netradiční kytici se sladkým překvapením. Potřebovat k tomu budete jen pár základních pomůcek, které hravě a za pár korun seženete v papírnictví nebo ve specializovaných kreativních potřebách.

„Neobvyklá kytice složená z bonbonů a lízátek se může stát vtipným dárkem nejen pro děti, ale také pro dospělé. K výrobě budete potřebovat zelený a červený krepový papír, lízátka a bonbony, stužku, lepenku, nůžky a silnější špejle,“ radí Lenka Pachmanová, zakladatelka a spolumajitelka kreativní platformy pro všechny malé i dospělé nadšené tvůrce Idea Creative. Kromě e-shopu s výtvarnými a kreativními potřebami Koralky-dekorace.cz provozuje také tři kamenné obchůdky v Plzni, Berouně a Kladně. Na jejích stránkách najdete nespočet návodů a inspirace, jak smysluplně zabavit tvůrčí ruce a vyrobit si jedinečná dílka, kterými si poté můžete vyzdobit váš domov.

„Být kreativní nás baví. Rádi inspirujeme své zákazníky a pravidelně doplňujeme rubriku Návody, inspirace o nové příspěvky. Platforma Idea Creative je tu pro všechny, kteří rádi tvoří pro potěšení i pro radost. V našich obchodech a na e-shopu nabízíme širokou škálu kvalitních materiálů a polotovarů pro hobby tvoření, dekorace, ale též umělecké a výtvarné potřeby. Skladem máme na jednom místě více než dvanáct tisíc položek za rozumné ceny,“ říká Lenka Pachmanová.

Postup krok za krokem

Z červeného krepového papíru si v požadovaném počtu vystřihněte půlkulatý tvar. Lízátko zabalte do vystřiženého krepového papíru, několikrát oviňte kolem dokola a na koncích zakruťte. Z jedné strany do zeleného krepového papíru nůžkami vystříhejte pravidelné zářezy – trojúhelníky s ostrým vrcholem jeden vedle druhého, abyste vytvořili efekt listoví nebo trávy. Lízátko v červeném krepovém papíru zabalte ve spodní části ještě do zeleného papíru, který představuje zelenou část květin. Připravenou stužkou přivažte lízátko ke špejli nebo tyčce a zajistěte proti rozvinutí lepenkou. Až skončíte s lízátky, můžete se vrhnout na bonbony.

Bonbon nejprve pevně přilepte několikerým ovinutím lepenkou ke špejli nebo tyčce. Následně ho oviňte zeleným krepovým papírem a překryjte i tyčku. Na koncích opět papír pevně zakruťte. Špejle se zabalenými sladkostmi následně naaranžujte do kytice. Postupujte tak, že budete jednotlivé špejle nebo tyčky klást šikmo přes sebe, aby vám vznikla souměrná kytice.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: