Prázdninový program pro děti. Zn.: Zdarma

Prázdninový program pro děti. Zn.: Zdarma

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Prázdniny se přehouply do druhé půlky a konec sladkého nicnedělání je na dohled. Děti školou povinné se už začínají při představě návratu do školních lavic ošívat. I když zastavit čas není v rodičovské moci, přeci jen se můžete pokusit alespoň zahnat dětské chmury. Vezměte si v práci jeden den volna a naplánujte pro své ratolesti nezapomenutelný výlet do Dětenic. Výklad o středověku jim už nebude připadat tak nudný!

Vyhlídka na konec prázdnin zanechává na dětské tváři zpravidla smutný výraz. Konec zábavy a letních dobrodružství, oproti tomu návrat pravidelného režimu v podobě školní docházky, kroužků a psaní domácích úkolů. Kino, zmrzlina v parku, rodinná večeře, vycházka do zoo… všechny tyto volnočasové aktivity jsou milé a hodí se jako plán na víkend, kdy se vám nechce složitě vymýšlet, co by se dalo podniknout. Tentokrát však pro vaše ratolesti vymyslete něco neobvyklého, aby jim v paměti zůstal nezapomenutelný zážitek. Zpříjemněte jim konec prázdnin a motivujte je do nových školních zítřků třeba tak, že je vezmete na exkurzi středověkem. Ať ale nečekají žádné listování nudnou učebnicí dějepisu. Namísto toho si budou moci středověk zažít na vlastní kůži a smysly.

Prázdniny v Dětenicích patří dětem

Letošní léto v Dětenicích je opět zasvěceno dětem a zábavě, kterou si užijí i dospělí. „Každé úterý, středu, čtvrtek a pátek mají v červenci a srpnu všechny děti do 15 let vstup zdarma. Vstup zdarma v doprovodu dospělých platí pro prohlídku zámku, místní pivovar a dobové rytířské turnaje. Ale to není ještě všechno,“ láká rodiny s dětmi manažerka dětenického resortu Aneta Ondráčková. „V rámci této letní akce se děti mohou také těšit na oběd či večeři zdarma. Pochutnat si mohou na krůtím steaku na grilu s pečenou bramborou, bylinkovou zakysanou smetanou a míchaným zeleninovým salátkem ve vyhlášené středověké krčmě,“ dodává Ondráčková.

Zatímco si budou pochutnávat na středověké specialitě, sytit se budou i další smysly. V čase od 19 do 22 hodin totiž v krčmě probíhá doprovodný středověký program. Během něj předvede své umění fakír s hadem. Konají se i ohňové show, souboje těžkooděnců a šermířská vystoupení. „Kromě toho nemůžeme vyloučit, že se kolem hostů nebudou ovíjet sličné tanečnice nebo že se zbylé kůstky na talíři nepokusí získat hladový žebrák. Na programu míváme také divokého medvěda, popravy a upalování čarodějnic,“ doplňuje Ondráčková.

Dětenice je středověký svět sám o sobě

Dětenice nenabízí vyžití pouze pro děti a dospívající. Dospělé, a milovníky piva obzvláště, potěší návštěva místního pivovaru s bohatou historií. Celá původní budova pivovaru byla částečně přestavěna na oblíbenou středověkou krčmu a z další historické části vzniklo muzeum piva. Dospělí i s dětmi se tak mohou pokochat prohlídkou dobových interiérů sladovny, bednárny, varny, laboratoří, chmelnic, ledárny a v neposlední řadě objevovat i tajuplná zákoutí historických sklepů. Na posilněnou poté můžete ochutnat, jak chutná Dětenické světlé a černé, a posoudit, jak moc se zlatavý mok změnil od dob minulých, kdy ho pili ještě naši prapředci.

Milovníky akční zábavy a dechberoucí podívané zase potěší středověké rytířské turnaje, kde nikdy nechybí nic z toho, co bylo k vidění na skutečných středověkých kolbištích. Blyštivá zbroj chrabrých pánů, urostlí koně, kaskadérské kousky bojovníků, ostří mečů a příběh, ve kterém se utká dobro se zlem a vítězství nad ním nebude vůbec snadné. Vystoupení se koná přes léto každý den kromě pondělí.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: