Pozor na levné bezpečnostní dveře. Bariéra mezi zloději a vaším domovem může být křehká

Pozor na levné bezpečnostní dveře. Bariéra mezi zloději a vaším domovem může být křehká

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Vybíráte-li vstupní bezpečnostní dveře do domu či bytu, neponechte nic náhodě a raději dvakrát měřte a jednou řežte. Dveře, které dělí váš soukromý prostor od vnějšího světa a vpádu potenciálních vetřelců, jsou investicí na mnoho let. Nespokojte se proto hned s první nabídkou, která se namane. Na trhu jsou dnes desítky firem a subjektů, které nabízejí bezpečnostní dveře, ovšem řada z nich není příliš seriózní. Jak se nenechat napálit od vychytralých prodejců a nenechat si nainstalovat atrapu bezpečnostních dveří?

Stejně jako byste se neměli spokojit s první nabídkou, která se naskytne, neměli byste vybírat jen podle ceny. Na trhu je totiž nemálo fušérů, kteří neváhají využít atraktivní nízkou cenu jako hlavní lákadlo pro zákazníky, aniž by zároveň zachovali potřebnou kvalitu a úroveň zabezpečení. To je přitom u tohoto výrobku zcela zásadní. „Podezřele nízké ceny značí, že s největší pravděpodobností nepůjde o kvalitní, certifikovaný a funkční výrobek s potřebnými bezpečnostními vlastnostmi. Podobně ale platí, že přemrštěná cena automaticky neznamená, že jde o nepřekonatelné řešení. Nejlepší je opřít se o doporučení od známých nebo si alespoň zjistit pozitivní reference na vytipovanou odbornou firmu,“ radí Jaroslav Pecka, obchodní manažer české firmy NEXT, která se na výrobu bezpečnostních dveří a veškerého příslušenství specializuje už třicet let.

Na jaké parametry si dát pozor?

Při výběru se vyplatí zkontrolovat hned několik náležitostí. Prvním a nejdůležitějším z nich je bezpečnostní certifikát pro daný typ dveří. „Řada firem bohužel dodává levné dveře z Polska nebo Číny. Mají certifikát na jediný typ dveří, ale dodají vám ho ke všem ostatním. Pokud by došlo k vloupání do vašeho bytu, pojišťovna vám ani v případě vykradení neposkytne plnění,“ varuje Jaroslav Pecka.

„Pojištění domácnosti obecně neklade vysoké nároky na zabezpečení vašeho objektu. Okamžik pravdy nenastává při podpisu pojistné smlouvy, ale až při likvidaci škodní události. Pak dochází ke zkoumání dveří, oken a každé kliky, bezpečnostní vložky a zejména pak příslušných certifikátů. Často pak můžete zjistit, že vás dodavatel oklamal a daný certifikát se vztahuje k naprosto jinému výrobku, než který vám dodali,“ radí Jaroslav Pecka z firmy NEXT. Kování, to znamená klika a madlo, a zámková vložka musejí mít stejný bezpečnostní certifikát, jako mají dveře.

Na trhu je dostatek renomovaných firem, nebojte se tedy dát si na čas a vybírejte opravdu pečlivě. Prověřte si historii firmy, případné dluhy, porozhlédněte se po referencích od předchozích zákazníků. Prověřte, jakým způsobem funguje zákaznická podpora a servisní linky a také zjistěte, jestli firma garantuje bezúhonnost montérů. Jsou to právě oni, kdo mají po celý den v ruce vaše klíče od domova.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: