Povinné ručení nabízí volitelná připojištění pro krytí dalších rizik

Povinné ručení nabízí volitelná připojištění pro krytí dalších rizik

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Většina řidičů považuje povinné ručení vozidla pouze jako ochranu před škodami, kterou způsobí ostatním účastníkům provozu. Věděli jste, že povinné ručení může krýt i škody na vašem vlastním vozidle? Stačí si vhodně nakombinovat připojištění k povinnému ručení, jakmile vyplníte údaje o sobě. Povinné ručení si můžete v online kalkulátoru spojit také s plnohodnotným havarijním pojištěním.

Provozem vozidla můžete způsobit astronomické škody. Vyplatí se zaplatit oproti tomu symbolickou cenu za připojištění a žít v klidu a pohodě? Odpovězte si sami. Připojištění k povinnému ručení nemusí být vůbec drahé. Některá připojištění jsou zahrnuta v základní nabídce online srovnávače, jiná si klient může připojistit za poměrně nízkou cenu, která se většinou pohybuje v řádu nižších stokorun. Nejlevnější povinné ručení i připojištění najdete prostřednictvím online srovnávače Porovnej24.cz – v průměru ušetříte 2 100 Kč.

Co kryje povinné ručení

Z povinného ručení se řeší vypořádání v případech, kdy vaše vozidlo způsobí nějakou škodu na jiném vozidle, cizím majetku či újmu osobě. Vypořádání těchto škod hradí vaše pojišťovna. Přitom je jedno, zda za volantem sedíte vy jako majitel, či kdokoliv jiný. Jinými slovy tedy slouží ke krytí nákladů na opravu vozidla poškozeného.

Po pojišťovně však můžete chtít, aby uhradila i další škody, které definuje občanský zákoník. Je to například újma vzniklá ublížením na zdraví nebo usmrcením, účelně vynaložené náklady spojené s péčí o zdraví zraněného zvířete a způsobou škodu vzniklou poškozením, zničením nebo ztrátou věcí. Požadovat v rámci pojistného plnění můžete také krytí ušlého zisku či náklady spojené s právním zastoupením při uplatňování nároků v situacích zmíněných výše.

Pro jaká rizika se můžete připojistit

Pojištění živelné pohromy vás ochrání pro případ, kdy „zasáhne vyšší síla“ – může dojít například k poškození vozu vlivem povodně, krupobití nebo požáru. Pojistit se můžete i pro případ srážky se zvěří, která kryje nehodu s divoce žijícími živočichy, nejčastěji jsou to jeleni nebo zajíci. Pozor, pojistka se nevztahuje na střet se psem, krávou a ostatními domácími či hospodářskými zvířaty.

Užitečné je i pojištění čelního skla, ať už z důvodu finanční náročnosti jeho výměny, tak i kvůli obtížnější dohledatelnosti viníka. Pokud vám odlétnutý kamínek poškodí sklo, je těžké zjistit, od čího kola odlétl.

V dnešní době má člověk strach nechat svoje auto bez dohledu. Vyzrajte na nenechavé zloděje a sjednejte si připojištění krádeže automobilu. Nehoda vám může způsobit škodu na automobilu i na zdraví a osobních věcech. Pro tyto případy zase slouží úrazové pojištění a pojištění zavazadel.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: