Poslední dny před dovolenou

Poslední dny před dovolenou

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Většina z nás se touto dobou mentálně vrací do dětských a studentských let, a stejně jako jsme dříve odpočítávali poslední dny do prázdnin, nyní tzv. stříháme metr do posledního zabouchnutí pracovních dveří před dovolenou.

 

Ale co když těsně před začátkem vysněných volných dní, anebo ještě hůř, přímo během dovolené samotné utrpíme výrazně omezující úraz nebo onemocníme?

 

Bohužel nejde o nic nevídaného ani nezvyklého. Právě o dovolených a prázdninách dochází k úrazům častěji než obvykle. Hodně cestujeme, sportujeme a zkoušíme vykonávat činnosti, v nichž nejsme příliš zběhlí. Zvláštní skupinu poté představují rekreační sportovci, kteří se o dovolené snaží dohnat to, co po celý rok nestihli, a pod žhavým sluncem hrají tenis, badminton, plážový volejbal, bruslí nebo dálkově plavou. Nedostatečně trénované tělo ale pak žasne a nezvládá.

 

Nejčastějšími úrazy jsou v takových případech pohmožděniny, podvrtnutí, natažení šlach a svalů, zlomeniny, tržné a řezné rány. Každý úraz je taktéž doprovázen zánětem a otokem, který dokáže zkomplikovat a prodloužit léčbu samotnou. Dojde-li k úrazu, na prvním místě je správné ošetření podle jeho povahy a zásad první pomoci. Pokud úraz vyžaduje lékařské ošetření, nikdy jej neodkládejte. Máme však pro vás navíc tip, který už pomohl na cestách mnoha lidem. K urychlení procesu hojení je vhodné použít léky systémové enzymoterapie, z nichž nejznámější je Wobenzym.

Enzymy v něm obsažené ihned zaktivují imunitní systém, který začne působit proti otokům a nežádoucím zánětům. Díky této vlastnosti lze výrazně zkrátit dobu léčení po úrazech, operacích, a dokonce i při popáleninách různého stupně, mj. i po přehnaném opalování. A rychlejší hojení je důležité právě o dovolených, kdy je pro nás čas cennější než kdykoliv jindy. Kromě toho se také Wobenzym výborně hodí pro cestovatele, kteří trpí na otoky končetin při delším pobytu v dopravních prostředcích.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: