Posíláte letos vánoční dárky poštou? Nenechávejte nic náhodě!

Posíláte letos vánoční dárky poštou? Nenechávejte nic náhodě!

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože může zasílání dárků poštou být někým považováno za neosobní, stále se najdou tací, kteří na tento projev náklonnosti nedají dopustit. Spolu s rozmachem online nákupů mají však přepravní společnosti v tomto hektickém období co dělat, a tak není radno nechávat vše na poslední chvíli. 

Zásilku pošlete včas

Hlavní zásadou, jak zajistit, aby balíček dorazil ještě před Vánoci, je nenechávat jeho odeslání na poslední chvíli. Tento rok vychází Štědrý den na sobotu, a tak doporučujeme vše odeslat nejpozději týden předem, tzn. v pátek 16. prosince. S tím je spojený i včasný nákup dárků, se kterým můžete začít klidně už hned. Alespoň se vyhnete tradiční tlačenici v obchodě.

Vyberte kvalitního přepravce

V současné době je již pestrý výběr přepravních společností na českém trhu, a tak můžete být trochu vybíraví. Zajímejte se zejména o rychlost dodání a jaké nabízí daný přepravce pojištění balíčku. Posíláte-li totiž něco dražšího, pojistit si zásilku není od věci. Napovědět vám mohou online recenze, kterými zákazníci většinou nešetří.

Zapomeňte na nekvalitní obal

Balíček můžete sice obalit čtvrtkou a izolepou nebo jej dát do krabice od banánů, riskujete však to, že k obdarovanému nedorazí vcelku. Na menší zásilky můžete většinou přímo na pobočce přepravní společnosti zakoupit nejrůznější bublinkové obálky, na větší balíčky ale už využijete pevné a kvalitní krabice. Ty lze objednat například u výrobce obalových materiálů Paketo.cz spolu s množstvím fixačního materiálu a všech možných druhů výplně. Jedině tak budete mít jistotu, že až zásilka dojde, bude vypadat stejně jako na počátku. Vybírat také můžete i z různých designových krabic, které jsou již předtištěné, nebo je možné nechat si nějaké vyrobit dle svého návrhu, fantazii se meze nekladou.

Zásilky do zahraničí

Zasíláte-li dárek do zahraničí, a to zejména do zemí, kde se platí clo, zaslání balíčku má své zásady. Tou hlavní je rozepsat opravdu vše, co balíček obsahuje, k čemu je určen a jaká je jeho hodnota. Různé země mají různá pravidla, a tak se může stát, že i přes vaši snahu zůstane balíček na celnici v cílové destinaci a bude třeba ještě doplatit další poplatky. Adresát by o tomto kroku ale měl být informován. Celý proces to však může nepříjemně prodloužit, proto zde pravidlo včasného doručení platí dvojnásob.

 

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: