Pohráváte si s myšlenkou pronájmu přes Airbnb, ale chybí vám čas a zkušenosti? Víme, jak na to

Pohráváte si s myšlenkou pronájmu přes Airbnb, ale chybí vám čas a zkušenosti? Víme, jak na to

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Je vám tento fenomén známý? Možná jste již sami využili možnosti, které ubytování přes Airbnb nabízí. Přemýšleli jste, že byste mohli vaši nemovitost také takto zhodnotit, ale celý týden jste zavaleni prací a o víkendu jste rádi, že si můžete odpočinout? Pronájem přes Airbnb rozhodně vyžaduje čas a flexibilitu a zároveň předpokládá, že budete s nájemníky aktivně komunikovat. Ztrácíte sílu do toho opravdu jít? Nezoufejte, existují i další možnosti, jak si zajistit pravidelný příjem bez starostí.

 

Vyhněte se riziku sezónnosti

Airbnb může být zlatý důl v letních měsících, kdy je všude plno turistů, kteří shánějí pěkné ubytování za slušné peníze. V období, kdy naše podnebí tolik netáhne, bude pravděpodobně nemovitost značnou dobu neobsazena, a tím můžete přicházet o možný výdělek. Mnohem méně rizikovější a bez opakujících se povinností, jako jsou předávání klíčů, úklid a různé opravy nemovitosti či řešení storna pobytu, je využití služeb garantovaného nájmu. „Pokud je pro vás důležitá pravidelnost příjmu, je garantovaný nájem ideální volbou. Příjem z pronájmu budete mít na účtu každý měsíc bez ohledu na to, zda je nemovitost obsazená, či zda nájemci pravidelně platí. Tyto starosti jsou přeneseny na poskytovatele garantovaného nájmu“ vysvětluje David Novotný, majitel a jednatel realitní společnosti Bohemian Estates International.

 

Jak funguje garantovaný nájem

Společnost, která poskytuje službu garantovaného nájmu, s vámi prohlédne nemovitost a dohodnete se na výši nájemného, které vám bude každý měsíc pravidelně chodit na účet. Na základě smlouvy převezmou veškeré starosti spojené s nájmem do svých rukou. Vyhledají spolehlivého nájemníka, prověří jeho bezdlužnost a uzavřou s ním podnájemní smlouvu. V případě, že nájemník z bytu odejde či není schopen nájem platit, společnost situaci vyřeší, bez toho aniž byste vy přišli o svůj měsíční příjem a museli do situace jakýmkoliv způsobem zasahovat. Tato garance trvá po dobu, po kterou máte se společností uzavřenou smlouvu. Riziko neobsazenosti či jakýchkoliv jiných problémů tedy přebírá na svá záda. Obávat se nemusíte ani o to, jak nemovitost bude po uplynutí lhůty smlouvy vypadat, společnosti ve většině případů garantují předání nemovitosti v perfektním stavu. Pokud nemáte času nazbyt či sami hodně a rádi cestujete, více než Airbnb oceníte komplexní službu, která vám umožní věnovat hodiny tomu, čemu opravdu chcete.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: