Podzimní nemoci útočí. Víte, jak se chránit?

Podzimní nemoci útočí. Víte, jak se chránit?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Podzim už se neodbytně hlásí o slovo a spolu s ním se do našich každodenních životů vtírají i podzimní nemoci. Mezi ně nejčastěji patří chřipka, záněty dýchacích cest či angína. A jelikož si jen málokdo z nás může dovolit proležet týden či dva v posteli, než nemoc odezní, nejefektivnějším způsobem boje je prevence.

Začít je ovšem nutné od píky a podrobné analýze nejprve podrobit jídelníček a životosprávu obecně. Zdravá strava a zdravý životní styl jsou totiž základem veškeré prevence, ať chceme či ne. Samozřejmostí je v tomto ohledu omezení kouření a konzumace alkoholu a taková skladba stravy, která obsahuje dostatek všech potřebných makro a mikroživin. Není ovšem nutné vrhat se bezhlavě do nejrůznějších diet, které většinou slouží jen k tomu účelu, abyste shodili pár kilogramů. Bohatě stačí držet se selského rozumu a jídelníček si upravit tak, aby byl co nejpestřejší. Chybět by v něm neměla zelenina, ovoce, obiloviny, luštěniny a maso. Naopak důležité je omezit příjem nejrůznějších polotovarů a obecně všech průmyslově zpracovaných potravin.

Ruku v ruce s životosprávou jde i aktivní přístup k životu. Nezapomeňte se pravidelně hýbat, a to jakýmkoli dostupným způsobem. Přihlaste se na lekce jógy, pilates nebo začněte běhat. Pomohou ale i pravidelné procházky v přírodě a pokud přes týden nemáte čas ani na to, zkuste například omezit jízdu do práce autem a jde-li to, choďte pěšky. Důležité je držet se v pohybu a nenechat tělo stagnovat.

Na podzim taktéž oceníte sílu pravidelného otužování, které lze provozovat několika způsoby. Tím nejpříjemnějším je však pro mnoho lidí pravděpodobně návštěva sauny. Saunování se doporučuje provozovat alespoň jednou týdně.

Co se prevence proti podzimním nemocím týče, podceňovat nelze ani detoxikaci. Tu si ovšem spoustu lidí spojuje zejména s jarním obdobím, jelikož je na ni nahlíženo jako na určitý druh očisty. Právě očištění organismu má ale výrazný preventivní efekt, protože díky němu tělo snáze bojuje s onemocněními. Doporučujeme ovšem vyhledat odborníky, kteří vám dokážou poradit, jak přesně detoxikovat, aby byl výsledný efekt co nejlepší.

Příkladem jsou osvědčení terapeuti metody detoxikace C.I.C., která se zabývá zdravotním stavem člověka z celostního pohledu. Důraz je tak kladen nejen na toxickou zátěž organismu po fyzické stránce, ale ohled je brán i na psychiku a emocionalitu. Konkrétní problémy každého jedince jsou indikovány pomocí EAM přístroje Salvia a na základě odezvy na toxickou zátěž organismu je určena vhodná detoxikační kúra. Terapeut v případě potřeby taktéž doporučí potřebné změny v životosprávě. Jedna kúra trvá přibližně 5-6 týdnů, po kterých je nutné zkontrolovat efekt detoxikace a je navrhnut další postup.

Když nemoc udeří

Pokud i přes veškerou vaši snahu podzimní období neustojíte bez úhony, nesnažte se za každou cenu s mávnutím ruky nemoc přecházet. Doporučujeme několikadenní klid na lůžku a při větších obtížích vyhledejte pomoc lékaře. Pokud totiž nemoc nedoléčíte, pravděpodobnost, že se vám do několika týdnů vrátí zpět, je mnohonásobně vyšší.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: