Podzim svádí k lenošení: Uvelebte se v pohodlném ušáku

Podzim svádí k lenošení: Uvelebte se v pohodlném ušáku

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Legenda mezi sedacím nábytkem, na kterou nedají dopustit vášniví čtenáři stejně jako milovníci pohodlí. Toto kultovní křeslo má za sebou tak dlouhou historii, že má dnes už pevně ukotvenou pozici v sortimentu všech prodejců nábytku. Pokud hledáte to pravé místo, kde si vychutnat pohodu s šálkem čaje a knihou v ruce, zatímco za okny bude vládnout podzimní sychravo, sotva najdete příhodnější místo než laskavou náruč ušáku.

Křeslo ušák je takřka evergreen mezi sedacím nábytkem. Přezdívá se mu také čtenářské křeslo s ohledem na to, jaký typ zákazníků si ho historicky nejčastěji kupoval. Po stranách je tento typ křesla vybaven dvěma oblouky v úrovni hlavy tak, aby vám při usnutí nespadla hlava. A je vůbec lepší způsob relaxování, než usnout nad knížkou, aniž byste se probudili s nesnesitelnou bolestí krku a šíje? Ušák je věčný kus nábytku, který svému uživateli poskytuje privátní prostor, kde se může oddávat přemýšlení, odpočinku i snění. V pohodlné náruči ušáku se dobře ukryjete před okolním světem a zapomenete na vše, co vás tíží.

Velkolepý comeback

Masivní ušák byl odjakživa symbolem domácí pohody. Kdysi byly dokonce doby, kde nesměl chybět v žádném interiéru. Později, když se výměra bytů začala zmenšovat a trendem se stala úspornost, ustoupil do pozadí a začal pomalu mizet. Křeslo musí být umístěno vždy v rohu nebo u zdi místnosti. V současné době slaví tato legenda mezi křesly velkolepý návrat na scénu. Po stránce provedení nabízí nespočet variant, designéři se na něm mohou doslova vyřádit. Dopřát si můžete osvědčenou klasiku, stejně tak si zvolit designový kousek, místo neutrálních barev vybrat pestrou textilii, neobvyklý vzor nebo kožený potah. Fanoušci moderního designu potěší i skvostné designové provedení, které boří zaběhnuté konstrukce a předvádí nové, nekonvenční provedení. Pokud máte pro ušák dost prostoru, vyberte si k němu i podnožku nebo si dopřejte polohovací model.

Namísto uniformních křesel jedinečný ušák na míru

Dnes je tento znovuobjevený společník pro chvíle sladkého nicnedělání k dostání v nepřeberných podobách a variacích. Společným znakem zůstává maximální komfort a typické zaoblené tvarování a boční oblouky na opěrce ve výšce hlavy. Křeslo ušákového typu seženete ve všech velkých nábytkářských řetězcích, avšak pokud chcete mít doma místo uniformního kusu nábytku originální a kvalitní kousek, vsaďte na zakázkovou výrobu. „Výrobu tohoto křesla jsme zachovali z dob minulých. Jedná se o řemeslnou a výjimečnou ruční práci. Kostra je masivní z tvrdého dřeva, sedák je pružinový, vyvázaný africkou trávou a koňskými žíněmi. Velmi důležitá a nezbytná je pro správné sezení také kvalitní opora pro bederní a krční páteř. To ocení zejména lidé, kteří potřebují anatomické a zdravotně nezávadné sezení,“ říká Pavel Kružík, majitel PK Interiér, zabývající se návrhem, výrobou a realizací interiérů více než dvacet let. Charakteristická je maximální kvalita výsledku a ojedinělý podíl poctivé ruční práce.

Křeslo ušák je natolik kultovní záležitostí, že bude v nějaké podobě pravděpodobně existovat, dokud bude existovat lidstvo samo. Zatímco výroba a design jdou nezadržitelně kupředu a trh nás každý rok doslova zaplavuje novými a novými kusy nábytku, ušák má v sobě něco, co jiné typy sedacího nábytku ne. Je symbolem privilegovaného trůnu, do kterého když se uvelebíte, okamžitě zapomenete na své starosti a okolní svět.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: