Podlaha v interiéru: Proč zvolit vinyl?

Podlaha v interiéru: Proč zvolit vinyl?

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Podlaha tvoří základ každého interiéru, a proto je důležité jejímu výběru věnovat trochu času a přemýšlení. Vůbec nejoblíbenějším druhem podlah je v českých domácnostech vinyl. Proč je mezi lidmi tak populární a jaké jsou jeho vlastnosti?

Vinylové podlahy patří již řadu let mezi nejoblíbenější podlahové krytiny. Jsou totiž pružné, odolné, snadno se pokládají a udržují a prodejci podlahových krytin nabízí pestrý výběr. Ta tam jsou nepřitažlivé dekory, které si vybavíme při označení PVC. Vinyl je přitom jeden a ten samý materiál, od PVC se však odlišuje tím, že je k dostání v dílcích nejrůznějších rozměrů a tlouštěk.

Dnešní vinylové podlahy jsou navíc odolné vůči oděru i vodě a v porovnání s laminátovými podlahami jsou pocitově teplejší a méně náročné na údržbu. Hodí se tak prakticky do jakékoli místnosti.

Další výhody vinylových podlah

Vinyl v domácnosti oceníte i z toho důvodu, že je rozměrově stálý a ve srovnání s krytinami z masivního dřeva nesesychá. Zároveň mívá antistatické, elektrostatické a protiskluzové úpravy povrchu a odolnost vůči působení slunečního záření. Tato podlaha je taktéž vhodná i do domácností využívajících podlahové vytápění, jelikož má vysokou tepelnou vodivost a vysokou tepelnou setrvačnost.

Pokládka vinylových podlah

Přestože se u vinylu hovoří o jedné z nejjednodušších pokládek a zvládnou ji i ti, kteří s tím nemají moc zkušeností, vřele doporučujeme využít služeb profesionálů. Pokládku nabízí i mezinárodně působící obchodní řetězec Koberce Trend, který byl založen roku 1996 a k dnešnímu dni provozuje 63 maloobchodních prodejen. Společnost v případě využití této služby nabízí snížení DPH na 15 % u bytových prostor, dvouletou záruku na práci i zboží a garanci správnosti zaměření prostor a analýzy podkladu. „Zájemce o pokládku po telefonické domluvě navštíví náš realizační tým, provede analýzu podkladu, navrhne případné úpravy a prodiskutuje vhodnost zvolené podlahové krytiny. Následně je v místě realizace provedeno zaměření a je dohodnut termín pokládky. Krom toho zajišťujeme i případné stěhování nábytku a montáž doplňků, jako jsou přechodové lišty, sokly, apod.,“ uvádí odbornice z Koberce Trend Renáta Stuchlíková.

Péče o vinylovou podlahu

Jak již bylo zmíněno, jednou z pozitivních vlastností je i poměrně snadná údržba a péče o vinylovou podlahu. I zde je však nutné dodržovat několik zásad, aby nebyla zbytečně zkrácena životnost této podlahové krytiny. Doporučujeme vybírat přípravky určené na PVC nebo vinylové podlahy. Většina výrobců vinylových podlah má navíc v nabídce i čisticí prostředky, které jsou určeny přímo pro jejich výrobky. Pokud je však podlaha čistá a je na ní pouze prach, přípravky není vůbec třeba používat. Naopak stačí podlahu vysát a setřít navlhčeným mopem. Zároveň se doporučuje jednou za měsíc podlahu setřít přípravkem na údržbu vinylu, který na vrchní nášlapné vrstvě vytvoří ochranný film. Nejlepší je ovšem vinylovou podlahu ošetřit ihned po samotné montáži. Ujistěte se, že přípravek v dostatečné míře zateče i do spojů, čímž vytvoříte ochranný film nejen na povrchu, ale také mezi spoji.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: