Plánujete si pořídit kočku? Přečtěte si, na co nesmíte před jejím příchodem zapomenout

Plánujete si pořídit kočku? Přečtěte si, na co nesmíte před jejím příchodem zapomenout

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože jsou kočky obecně považovány za jednoho z těch méně náročných domácích mazlíčků, i tak je třeba před jejich příchodem do domácnosti pár věcí zařídit a nastudovat. Které to jsou a kde můžete případné vybavení koupit?

Než si vůbec pro nového člena rodiny pojedete, je dobré se informovat o tom, zda se v okolí vašeho bydliště nachází veterinární ordinace a jaké má ordinační hodiny. Taktéž si daného veterináře prověřte například online, kde se ostatní majitelé domácích mazlíčků dělí o svá hodnocení a poznatky. Budete tak připraveni a budete vědět, kam s kočkou zajet, až přijde čas na očkování nebo prohlídku.

Zapomenout byste pak neměli na základní výbavu. Když ji pořídíte ihned, bude pro kočku jednodušší si na novou domácnost a věci v ní zvyknout. I tak ale počítejte s tím, že kočky jsou od přírody nedůvěřivá stvoření a chvíli jim trvá, než si v novém prostředí přivyknou. Výjimkou pak nejsou situace, kdy kočka stráví první dva dny pod postelí nebo ve skříni. V takových případech ji dejte dostatek času, aby přijala nové vjemy a pachy a nesnažte se jí mermomocí začlenit do provozu domácnosti dříve, než bude sama připravena.

A jaké vybavení a věci musíte mít na úplném začátku? Mezi ty nejdůležitější patří misky na vodu a na jídlo a kočičí toaleta. Té při výběru věnujte pozornost. Většinou je totiž umisťována na místa, kde se k ní lze dobře dostat a vyčistit, a tak je stále na očích. Na výběr máte prakticky ze dvou druhů, a to z odkryté toalety a zakryté. Ta je rozhodně o něco praktičtější a když na ni kočku naučíte chodit od samého začátku, neměla by s tím mít problém. Navíc se ven nedostane stelivo, ani jiné nečistoty. Co se krmení týče, doporučujeme na začátek nekupovat velké množství granulí nebo konzerv. Nejprve pořiďte malé množství od ověřeného výrobce a to ozkoušejte. Zajímat by vás mělo nejen to, zda dané krmení kočce chutná, ale například i to, jak se po nějaké době projevuje na jejím zdraví.

V neposlední řadě pak myslete i na to, kde bude kočka odpočívat. Přestože toto stvoření totiž není typicky mazlíčkem, který by měl jeden vyhrazený pelíšek nebo své vlastní místo a to s železnou pravidelností využíval, je důležité tento krok i tak učinit. Nabízí se pořídit například škrabadlo s domečkem, o které si kočka může brousit drápky a zároveň na něm i odpočívat nebo si hrát. Škrabadlo pak oceníte i z toho důvodu, že vám kočka svými ostrými drápy nebude ničit nábytek, ale jen škrabadlo, které je k tomu určené. Koupit ho teď můžete za poloviční cenu v zimním výprodeji na e-shopu Hawaj.sk, kde je skladem hned několik velikostí a vzorů.

Myslete i na pořízení cestovní přepravky, ve které kočku převezete k vám domů. Budete tak mít jistotu, že bude kočka v bezpečí a neublíží si v případě, že nebude při převozu úplně v klidu. Přepravku následně oceníte i při cestách k veterináři nebo pokud se rozhodnete s sebou kočku brát na chatu apod.

Po příjezdu s kočkou domů ji dejte dostatek času na aklimatizaci a mějte pochopení. O to spíše to platí, berete-li si kočku například z útulku nebo už starší kočku, která má většinou svou hlavu. Dáte-li jí ale čas a prostor, budete mít na několik let parťáka do nepohody.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: