Péče o ruce ve třech krocích

Péče o ruce ve třech krocích

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Říká se, že ruce jsou vizitkou člověka. Při osobním kontaktu si jich lidé většinou všímají jako prvních a jejich upravenost či neupravenost o nás mnohé vypovídá. Zároveň jsou ale denně vystavovány obrovské zátěži, což péči o ně poněkud znesnadňuje. Není ovšem třeba panikařit, připravili jsme pro vás tři základní kroky, díky kterým péči o ruce zvládnete i doma.

Používejte vhodné mýdlo na ruce

Naprostým základem v péči o ruce je jejich pravidelná hygiena. Věděli jste ale, že pokožka na rukou je stejně citlivá jako ta na obličeji? Už jen z toho důvodu nelze nad výběrem toho správného mýdla mávnout rukou. Ne každé mýdlo totiž vyhovuje každému a jedinci s citlivou a popraskanou kůží již pravděpodobně zakusili potíže, které může používání nevhodného či nekvalitního mýdla způsobit. Kde ale hledat ideální mýdlo, které ruce účinně umyje a zároveň je nebude vysoušet? Předem zapomeňte na klasická mýdla z drogerie, která pokožku zbavují její přirozené ochranné bariéry, a tím přispívají k jejímu oslabení. Zajímat by vás ovšem mohlo mýdlo s výtažky z Mrtvého moře od výrobce NevO Dead Sea Spa, které je vhodné pro každodenní používání nejen na ruce, ale i na obličej a celé tělo. Obsažené bahno má vynikající čistící schopnosti díky přirozenému obsahu oxidu zinku a sůl zase obnovuje přirozené pH pokožky a omlazuje kožní buňky. Toto mýdlo je zároveň vhodné například i pro atopiky a jedince s vysušenou a popraskanou pokožkou.

Hydratujte, hydratujte, hydratujte

Dalším důležitým krokem v péči o ruce je jejich pravidelná hydratace, a to zejména v letním období, kdy pokožku na rukou narušují okolní vlivy jako slunce, teplo či neustálé máchání ve vodě. V tomto období se tak doporučuje používat hydratační krémy několikrát denně, nejen po mytí, ale i během dne, když cítíte, že je kůže na rukou napnutá a vysušená. Výborné recenze má například minerální mléko na ruce, které je nabízeno ve čtyřech variantách, a to Ocean, Passion Fruit, Almond a French Vanilla. Minerální mléko se rychle vstřebává a nezanechává mastný film, což umožňuje jeho použití kdykoli během dne. Obsažené přírodní esenciální oleje hydratují a pro ochranu namáhané pokožky rukou je přidán vitamin E.

Důležité je si však uvědomit, že ruce vysušují například i nejrůznější čistící prostředky, které jsou k jemné pokožce agresivní. Proto doporučujeme na domácí práce a další činnosti v domácnosti, které si žádají použití čistících a dezinfekčních prostředků, používat jednorázové ochranné rukavice. Ty pokožku na rukou ochrání a zabrání jejímu dalšímu vysoušení.

Jak na nehty a jejich okolí

S péčí o ruce je nepochybně spjata i péče o nehty a jejich okolí. Alespoň jednou týdně tak věnujte svůj čas manikúře. Není však třeba takto často navštěvovat salony krásy, ale se správným vybavením si s manikúrou hravě poradíte i doma. Postačí vám k tomu základní sada na nehty obsahující pilník, krém na ruce, speciální směs olejů na nehtové lůžko a leštítko, jehož pravidelné používání vytváří zahlazený lesklý povrch nehtu, a tím jej chrání proti vysychání a poškrábání.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: