Co ovlivňuje kolísání cen energií a jak toho využít ve svůj prospěch?

Co ovlivňuje kolísání cen energií a jak toho využít ve svůj prospěch?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Ve světě energetiky není nic jisté, a to platí zejména pro ceny elektřiny a plynu. Kolísání cen je běžným jevem, který závisí na celé řadě faktorů. FONERGY, český dodavatel plynu a elektřiny, nabízí zákazníkům možnost, jak se s těmito změnami vyrovnat.

Jaké faktory ovlivňují ceny energií na trhu

Jádrem ekonomiky energií je střet nabídky a poptávky. Rostoucí ekonomika zvyšuje poptávku po energiích, zatímco přebytek zdrojů vede ke snížení cen. FONERGY tuto dynamiku sleduje a nabízí zákazníkům možnost krátkodobé fixace cen, aby se vyhnuli nepříjemným překvapením, ale zároveň nebyli vázáni nevýhodnými smlouvami se zafixovanými cenami na delší časové období.

Výrazný dopad na dostupnost a cenu energií mají i světové konflikty a politická nestabilita. Zářným příkladem je konflikt na Ukrajině, který v předchozích letech dramaticky zahýbal s cenami elektřiny i plynu.

Poptávka po energiích se mění i s ročním obdobím. Standardně jsou ceny energií na burze dražší v zimě, během topné sezony. Naopak v létě mohou ceny klesnout. Proto je důležité mít možnost využít levnějších cen energií v době, kdy ceny zamíří dolů. V případě dlouhodobé fixace o tuto možnost však přicházíte.

Zákony a nařízení také mohou výrazně ovlivnit ceny energií, ať už prostřednictvím daní, dotací, enviromentálních omezení nebo poplatků. Dodavatel energií FONERGY se snaží zákazníky navigovat tak, aby byli chráněni  před náhlými nárůsty cen způsobenými politickými rozhodnutími.

Jak využít kolísání cen ve svůj prospěch?

Fixace cen na krátké období jednoho měsíce vám umožňuje pružně reagovat na změny cen energií. Máte možnost využít situace, když energie zlevní. Abyste však byli chráněny v opačném případě, když ceny porostou, je potřeba mít flexibilní smlouvu. FONERGY  v rámci svého cenového tarifu Férovka umožňuje zákazníkům smlouvu kdykoli změnit nebo vypovědět, a to bez sankcí či skrytých poplatků.

Dodavatel poskytuje oporu pro ty, kteří hledají jistotu v nestálém světě energetiky, ale zároveň se nechtějí vázat několikaletými smlouvami. Veškeré změny navíc můžete vyřešit online v mobilní aplikaci, která vám umožňuje zadávat samoodečty, zasílat požadavky, podepisovat smlouvy a vždy máte přístup k přehledům plateb, zpráv a notifikací. Krátkodobá fixace cen energií spolu s flexibilním smlouvou od FONERGY vám dává možnost využít kolísání cen energií na burze ve svůj prospěch.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: