Onemocnění, která vám mohu ošklivě znepříjemnit letní sezónu. Jak se jim vyhnout?

Onemocnění, která vám mohu ošklivě znepříjemnit letní sezónu. Jak se jim vyhnout?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože se letní prázdniny přehouply do druhé půlky, nástrahy v podobě nepříjemných onemocnění a zdravotních komplikací na nás mohou stále číhat na každém kroku. Pokud tedy nechcete strávit zbytek teplých dnů v posteli s čajem a arzenálem medikamentů, pokuste se vyvarovat následujícím hrozbám.

Chřipka, angína, zánětlivá onemocnění dýchacích cest, průjmy a zvracení anebo prochladnutí vedoucí k onemocnění močového ústrojí – to všechno jsou zdravotní problémy, které vás mohou hravě překvapit i během letní dovolené. Nejste-li navíc na tyto komplikace připraveni, může se z tohoto problému vyklubat dlouhodobé onemocnění, které vás vyřadí z chodu i na několik týdnů.

Teplotní šoky tělu neprosívají

V létě dobrovolně vystavujeme svá těla obrovským teplotním šokům, a aniž bychom si to uvědomovali, způsobujeme si tak zdravotní komplikace v podstatě sami. Největším prohřeškem je totiž klimatizace, prostřednictvím které se snažíme uniknout vysokým venkovním teplotám a svůj momentální komfort tak nevědomky upřednostňujeme před zdravotní kondicí. Jenže právě tento rychlý přechod z klimatizovaného prostředí způsobí tělu výrazný teplotní šok, se kterým se zejména oslabený organismus jen stěží sám vyrovná a chřipka nebo angína pak na sebe nenechají dlouho čekat. Teplotní šok si však můžeme přivodit také nadměrnou konzumací studených nápojů, ledových tříští či zmrzlin, které tělo sice ochladí, ale pro oslabený imunitní systém představují značné riziko.

Chcete-li si proto užít léto naplno včetně všech aktivit, které k němu patří, je důležité soustředit se právě na svůj imunitní systém. Ten byste měli posilovat během celého roku a nepolevit ani v letních měsících. Výborným pomocníkem vám v tom budou například bylinné preparáty od společnosti Joalis, které díky svému unikátnímu zpracování HDTx-technologií napomáhají organismu aktivovat příslušný obranný systém a vyloučit škodlivý toxin vlastními silami.

Voda – dobrý sluha, ale zlý pán?

Toto rčení je sice spjato s ohněm, jeho pravdivost lze ovšem vztáhnout i na další živly. A voda je v souvislosti se zdravotními obtížemi hlavním kandidátem, neboť kde jinde zchladit rozpálené tělo, nežli v místním rybníce či městském koupališti? Každé koupání však s sebou nese řadu rizik – ty mohou být způsobeny špatnou kvalitou vody nebo dokonce vlastním zapříčiněním, zejména dlouhým setrváním ve vlhkých plavkách. Potýkat se tak můžeme s množstvím svědivých vyrážek způsobených chlorovanou vodou či naopak vodou znečistěnou přemnoženými sinicemi, nebo třeba se zažívacími problémy, které mohou být důsledkem pobytu v nehygienických podmínkách přírodních koupališť. Zejména ženy pak mohou být vlivem mokrého prádla vystaveny nepříjemným gynekologické infekcím či zánětům močového ústrojí. Trpíte-li proto vy nebo člen rodiny na časté infekce, přibalte si s sebou letos na dovolenou komplex Joalis Deuron. Tento bylinný preparát s rostlinnými výluhy napomáhá optimalizovat přirozenou funkci močového systému, díky čemuž si bude moci celá rodina užívat bezstarostné vodní radovánky!

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: