Odborník radí, jak ušetřit na havarijním pojištění

Odborník radí, jak ušetřit na havarijním pojištění

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Havarijní pojištění slouží ke krytí škod na vlastním vozidle. Doplňuje v rovině pojistného krytí zákonné povinné ručení, z něhož se hradí škody způsobené třetím stranám. Zahrnuje škody způsobené havárií, odcizením, živelnými katastrofami, vandalismem, pádem předmětu nebo střetem se zvěří. Zeptali jsme se odborníka z online srovnávací platformy Klik.cz na to, jak ušetřit na havarijním pojištění, aniž by to bylo na úkor sjednaného pojistného krytí.

Ušetřete s mini havarijním pojištěním

Jednou z možností, jak ušetřit na havarijním pojištění, je zvolit si variantu, která kryje pouze vámi požadovaná rizika. „Ve městě se hodí pojištění proti vandalismu, na vesnici zase více využijete pojištění proti střetu s divokou zvěří. Máte-li auto většinou v garáži, nevyplatí se vám pojištění proti riziku odcizení, které cenu u nového vozu výrazně navyšuje. Bojíte-li se krádeže, zvolte pouze pojištění proti krádeži. Variantě s okleštěným pojistným krytím se říká mini casco a je oblíbená pro svou příznivou cenu. Chrání vaše vozidlo pouze v částečném rozsahu oproti takzvanému all risk havarijnímu pojištění. All risk vás naopak kryje proti všem volitelným rizikům,“ vysvětluje specialista na pojištění z online srovnávače nabídek a cen pojištění Klik.cz, Aleš Rothbarth.

Kontrolujte si pojistnou hodnotu vozu a zvolte vyšší spoluúčast

Pojistná hodnota vašeho vozu by měla odpovídat aktuální hodnotě vozidla, která se v čase mění a zpravidla velmi rychle klesá. Tím dosáhnete nižšího pojistného při obnově pojistky a odpovídajícího krytí. Sjednejte si povinné ručení a havarijní pojištění u stejné pojišťovny – většina pojišťoven v takovém případě přiznává výraznou slevu na pojistném z obou typů pojistek. Zvažte také vyšší spoluúčast.

„Čím vyšší spoluúčast si zvolíte, tím bude pojistné levnější. V případě havárie však logicky zaplatíte v rámci spoluúčasti také více peněz, Zvažte, zda se vám vyplatí víc úspora na splátkách pojištění, nebo úspora během případné větší škody. S tím souvisí také otázka adekvátního zabezpečení vozidla. Pokud je zabezpečené dostatečně imobilizérem, mechanickým zabezpečením i satelitním vyhledáváním, získáte zajímavé slevy na pojištění rizika odcizení,“ vysvětluje Aleš Rothbarth z Klik.cz. Většina pojišťoven umožňuje převod bonusů z předchozího povinného ručení na nové havarijní pojištění.

Havarijní pojištění lze sjednat velmi rychle z domova

I havarijní pojištění si můžete sjednat z pohodlí domova, aniž byste museli někam chodit. Veškeré dokumenty dostanete ihned e-mailem. Smlouvu nemusíte podepisovat, akceptujete ji tím, že ji zaplatíte. Tato forma se jmenuje uzavření smlouvy na dálku a upravuje ji občanský zákoník. Je to zcela bezpečné – pokud vám smlouva nevyhovuje, nemusíte nic vypovídat ani nikam volat. Smlouva vzniká zaplacením, a pokud ji nezaplatíte, žádná smlouva ani nevznikne. Je však důležité myslet na fakt, že nezaplacené havarijní pojištění je pochopitelně neplatné a neaktivní.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: