Nepodceňujete zabezpečení vašeho domova, zloději řádí i mezi svátky

Nepodceňujete zabezpečení vašeho domova, zloději řádí i mezi svátky

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože jsou Vánoce považovány za svátky klidu a míru, zloději mají naopak nejrušnější sezónu.. Během vánočních svátků využívají toho, že lidé své domovy nezřídka opouští a cestují, ať již za rodinou nebo za odpočinkem na horách nebo naopak v teplých krajích. Pokud máte v plánu prosincový výlet i vy, ujistěte se, že váš domov je před nenechavými lapky dostatečně chráněn.

Bezpečnostní vchodové dveře

Překážek, které musí zloděj za svým lupem překonat, je hned několik. Mezi tu nejúčinnější ovšem patří vchodové bezpečnostní dveře, které by v dnešní době již měly být samozřejmostí. „Žádné dveře nejsou nepřekonatelné, avšak narazí-li bytař na kvalitní bezpečnostní dveře, většinou si s nimi neporadí. Jedná se tak o nejefektivnější způsob, jak zabezpečit svůj domov proti nezvaným návštěvníkům,“ říká Jaroslav Pecka, obchodní ředitel společnosti NEXT, která se zabývá výrobou bezpečnostních dveří téměř třicet let a upřesňuje:

„Míru ochrany u bezpečnostní dveří určují bezpečnostní kategorie. Těch rozlišujeme celkem šest, přičemž pátá a šestá kategorie jsou využívány zejména pro bankovní či vojenské instituce. U vchodových dveří do domu či bytu postačí třetí či čtvrtá bezpečnostní kategorie. Úplně bych však vynechal dveře první a druhu bezpečnostní třídu, které jsou pro zloděje s obyčejným šroubovákem jen minimální překážkou a lze je zdolat během pár vteřin,“ vysvětluje Jaroslav Pecka.

Pozor si dejte i na okna

Bydlíte-li v přízemí, je nutné zaměřit se i na zabezpečení oken. „Vysoce funkční prvek mechanického zabezpečení představují například mříže do oken. Ty ovšem většina lidí nechce volit, jelikož nabourají vzhled vnějšku domu a taky kdo by si přál žít za mřížemi, že? My jsme ovšem schopni vyrobit v libovolném designu dle představ zákazníka tak, aby byl výsledek nejen efektivní, ale i estetický. Jistou míru ochrany však poskytují i bezpečnostní fólie, které najdou využití hlavně u balkonových dveří a jiných skleněných ploch. Kromě toho, že snižují riziko vykradení, tak zabraňují i náhodnému rozbití skla. Fólie totiž drží rozbité sklo pohromadě a to tak i po rozbití zůstává neprůchodné,“ dodává Pecka.

Zainvestujte do alarmu

Při zabezpečení vašeho domova neprohloupíte ani v případě instalace alarmu. Ten je v současnosti již standardním vybavením bytů a domů a upozorní obyvatele domu na jakékoli neoprávněné vniknutí či pohyb po místnosti. Stěžejní je ovšem vybírat kvalitní alarm od spolehlivého dodavatele. „Mnoho lidí volí levné elektronické zabezpečovací systémy, které lze za pár korun zakoupit online. Ty ovšem nemusí být spolehlivé a navíc, aby takový systém fungoval spolehlivě, vřele doporučuji jeho profesionální montáž. Proto je vhodnější obrátit se na zavedenou firmu, která využívá kvalitní zabezpečovací systémy a poskytuje nonstop servis,“ upozorňuje Jaroslav Pecka.

Kombinace těchto tří prvků sice ochrání váš domov před nezvanými návštěvníky, stále však platí jistá obezřetnost i v jiných ohledech. „V době sociálních sítí je pro zloděje velmi jednoduché vytipovat dny, kdy budou obyvatelé domu pryč. Proto je důležité na své výlety zbytečně neupozorňovat a dávat si pozor na to, co na sociálních sítích sdílíme,“ uzavírá Pecka za společnost NEXT.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: