Neobvyklý vánoční stromek už není tak neobvyklý, jak na něj?

Neobvyklý vánoční stromek už není tak neobvyklý, jak na něj?

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Rozhodli jste se na letošní Vánoce nepořizovat klasický živý stromek? Ať už máte jakékoli důvody, byla by škoda nemít doma vůbec nic. Naštěstí existuje mnoho variant, které jsou stejně slavnostní jako tradiční stromek.

 

Rohový stromek

Máte doma nevyužitý roh bez nábytku či poliček? Pak na něj můžete namalovat vánoční stromek. Jednu půlku na levou stranu rohu, druhou půlku na pravou. Je to ideální pro malé nebo atypicky řešené byty. Stromek zároveň nemusíte jen malovat, můžete ke zdi například připevnit dřevo. Také lze stromek předkreslit a v jeho tvaru ke zdi připevnit nejrůznější látky či jiné ozdoby.

 

Stromek v květináči

Pokud vás trápí zejména ekologická stránka věci, zkuste si letos pořídit jehličnan v květináči. Jen pozor, stromek je po Vánocích třeba přesadit, a to ven, nikoli dovnitř. Můžete jej tak umístit na zahradu nebo kamkoli do lesa. Ke stromku dokupte miniaturní ozdoby a umístěte jej na nějaké vyvýšené místo. Nespornou výhodou je fakt, že budete pravděpodobně potřebovat daleko méně ozdob a světýlek než na klasický obří stromek.

 

Stromek na zeď

Stromek na zeď je obdobou rohového stromku, umisťuje se však na rovnou plochu. Tvar stromku můžete nakreslit, vyrobit ze dřeva nebo z provázků, které upevníte pomocí hřebíčků. Své využití zde najdou i nejrůznější mašle nebo dekorativní lepící pásky. Jste-li spíše vyznavači přírodního stylu, pracujte s materiály, jako je lýkový provázek, juta a nejrůznější plody z přírody.

Hodit se budou šišky, žaludy, kaštany, bukvice, sušená kolečka jablíček a pomeranče, skořice, badyán, atd. Na sběr je však již pozdě, a tak zajděte do obchodu pro kreativce, kde tyto plody většinou prodávají. Doporučit můžeme kreativní obchod Idea Creative, který má své pobočky v Berouně, v Plzni a v Kladně.

 

Stromek z žebříku

Vezměte starý žebřík nebo štafle, očistěte a umístěte do prostoru. Na štafle pak stačí jen pověsit světýlka, ozdoby a na vrch i hvězdu. Poněkud netradiční řešení, které však upoutá každého.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: