Nenechte se odradit deštivými dny, i podzim na cestách umí být krásný

Nenechte se odradit deštivými dny, i podzim na cestách umí být krásný

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože léto ještě oficiálně neskončilo, poslední dny již velmi nápadně připomínají podzim v plné parádě. Nelze se tak divit, že mnozí konec tohoto srpna a začátek září vnímají i jako ukončení výletní sezony. My ovšem doufáme, že se dočkáme ještě pár slunečných dnů a zavítáme na některé výlety, na které během letních prázdnin nebyl čas. Vybavení navíc již nyní začíná ve velkém zlevňovat, a tak je ideální čas na nákup všeho, do čeho se vám v uplynulých měsících nechtělo investovat.

 

Nosiče na kolo

Podzim je v mnoha ohledech ideálním obdobím pro cyklo výlety a konkrétně v České republice je nespočet nádherných cyklostezek, které stojí za to prozkoumat. Nezbytnou součástí auto výbavy jsou tak střešní nosiče, díky kterým můžete na střeše auta odvézt kola pro celou rodinu kamkoli se vám zlíbí. Střešní nosiče navíc vyjdou výrazně levněji než například nosiče na páté dveře nebo tažná zařízení. Nezapomeňte však, že pro jejich upevnění musíte mít klasické příčné nosiče, které lze kdykoli namontovat a zase odmontovat. Zvyšují totiž hluk při jízdě a mnoho řidičů je sundává, když je nepotřebuje.

 

Střešní box

Nejste zrovna milovníci cyklistiky, ale vydáváte se s rodinou rádi na všelijaké pěší toulky? Pak vám přijde vhod box na střechu, a to hlavně na podzim a v zimě, kdy si už určitě nevystačíte jen s pár kousky oblečení. V chladném a deštivém počasí je standardně třeba přibalit větru a dešti odolné svršky, které něco vydrží. Jak se totiž říká, neexistuje chladné počasí, jen špatné oblečení. Box však výborně poslouží i jako úschovný prostor například pro kočárek.

 

Pozor na bezpečí

Než vyjedete na cesty, nezapomeňte si zkontrolovat, zda máte vůz v pořádku. Zdá se vám například již nějakou dobu, že by bylo dobré vyměnit stěrače? Pusťte se před cestou do toho. Přece jen na podzim je daleko větší pravděpodobnost, že vás během cesty překvapí déšť.

 

Zkontrolujte si také, že máte kompletní povinnou výbavu a autolékárničku. Taktéž neuškodí, když si do auta pořídíte sadu náhradních žárovek a pojistky. To kdyby vás na cestách nemile překvapilo třeba špatně svítící světlo. Veškerou potřebnou výbavu můžete pořídit na stránkách autodoplnky-obchod.cz, kde lze nakupovat i podle typu auta nebo stačí zavolat na uvedené telefonní číslo, kde vám s výběrem poradí specialista obchodu.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: