Nejhorší zásahy do vlasů, kterých se pravidelně dopouštíme

Nejhorší zásahy do vlasů, kterých se pravidelně dopouštíme

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Lupy, vysušené konečky, rychle se mastící vlasy, extrémní vypadávání. Zní vám to povědomě? Problémy s vlasy trápí na určité úrovni snad každého. Většinu z nich si však způsobujeme sami. Jaké jsou nejhorší chyby, kterých se dopouštíme?

Domácí experimenty

Ať už za tím stojí odhodlání pomoci si sám nebo vidina ušetřených peněz, domácí experimenty jsou zejména u žen na denním pořádku. Není výjimkou barvení, odbarvování, stříhání a další patálie vznikající v teple domova. Nedostatek zkušenosti, nekvalitní kosmetika a lahvinka vína na kuráž však mnohdy napáchají takové škody, které ani profesionální kadeřnice jen tak do kupy nedají. Kromě často šíleně vypadajícího výsledku mají totiž tyto experimenty za následek extrémní narušení vlasové struktury a rozhození přirozené rovnováhy vlasové pokožky. „Pravidelná návštěva kadeřnice by měla být stejně samozřejmá jako preventivní prohlídky u lékaře. A to nejen kvůli úpravě vizáže, ale také kvůli samotnému zdraví vlasů. Kadeřnické salony používají většinou mnohem kvalitnější kosmetiku, než která je v drogeriích k dostání, a hlavně profesionál z oboru dokáže určit, jaký druh vlasové kosmetiky je pro daný typ vlasů nejlepší. Optimální je navštěvovat salon cca jednou za tři měsíce. Pokud to však úprava vlasů vyžaduje, častější návštěvou se nic nezkazí.“, říká vlasová expertka kosmetiky Nouvelle Monika Plachá. Pamatujte tedy, že zastřihnutí konečků je sice úkon, který mnozí z nás zvládnou obstojně sami doma, jakékoli chemické zásahy bychom však měli přenechat profesionálům.

Přehršel kosmetiky

Další častou chybou je množství kosmetiky, kterou na vlasy používáme. Ve snaze zachránit jejich vitalitu a vrátit jim již roky zašlou slávu totiž kupujeme vše s etiketou slibující kompletní nápravu. Samotná péče o vlasy pak trvá hodiny, během kterých aplikujeme šampon, kondicioner, masku, sérum, olejíček, gel a další zbytečné přípravky. Ty možná dokážou působit zázračně, pokud je však překombinujeme, vlasy akorát zatěžují. „Na extrémně poničené vlasy doporučuji například sérum Nutrimix z řady Double Effect. To obsahuje keratin a výtažky z chmelu otáčivého, a tak napomáhá posílit léčbu suchých a lámavých vlasů. Sérum je možné kombinovat s maskou na vlasy z té samé řady, není však žádoucí používat další přípravky, jejichž účinky nejsou při překombinování zdaleka efektivní. Abych však regenerace byla co k čemu, je třeba omezit i používání žehliček či kulem na vysokou teplotu.“, upřesňuje Monika Plachá.

Vystavování vlasů vysokým teplotám

Jak již bylo zmíněno, nastavování vysoké teploty při používání žehliček, kulem i fénů není nejšťastnější volbou, jak vlasy upravit. Co se týče fénů, pokud nemáte čas nechat je volně uschnout, je lepší je fénovat přes studený vzduch. U žehliček a kulem se zase naučte nastavovat nižší teplotu a neužívejte je u kořínků vlasů, akorát tak podráždíte pokožku hlavy. Pokud vidíte, že vlasy pravidelným žehlením trpí, nezapomeňte pravidelně zastřihávat konečky a do délek vždy před úpravou aplikujte ochranné sérum před vysokými teplotami.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: