Nejčastější úskalí při nákupu nemovitosti

Nejčastější úskalí při nákupu nemovitosti

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Koupě nemovitosti je bezesporu důležitým životním krokem. Jedná se totiž o počin, který ovlivní hned několik aspektů našeho životu, a nelze jej tak podceňovat. Co nás ale konkrétně může potrápit a jak lze případné potíže eliminovat?

Vyhledání nemovitosti

Přestože zní samotné hledání nemovitosti jednoduše, jedná se zpravidla o vůbec první úskalí, které nám může vzít energii a chuť se celým procesem nadále zabývat. Nekonečné vody internetu spolu s množstvím nabídek realitních kanceláří mají totiž za následek to, že nabídka často převyšuje poptávku a hledání vysněné nemovitosti se tak podobá hledání jehle v kupce sena. Nutné je však podotknout, že kvalitních a seriózních nabídek nalezneme jen pár a zbytek nabízených nemovitostí po většinu času nesplňuje ani zdaleka naše kritéria. Faktem taktéž zůstává, že se k těm nejlepším nabídkám většinou jako první dostávají realitní kanceláře nebo specializované internetové portály a než najdeme nemovitost podle našich představ, může to trvat klidně i několik týdnů. A to pouze za předpokladu, že se hledání budeme věnovat pravidelně a obrníme se notnou dávkou trpělivosti. V dnešní době si však jen málokdo může dovolit strávit několik hodin denně na realitních portálech, a proto se většinou po pár dnech celá situace začíná jevit zoufale. Inzerce s nemovitostmi je navíc nezřídka zavádějící či neúplná a je vhodné mít v tomto ohledu určité know-how, abychom neztráceli čas kontaktem s prodejci, kteří v inzerci záměrně zatajují nejrůznější nedostatky a právní či stavební vady prodávané nemovitosti. „Neúplná či lživá inzerce bohužel není výjimkou a není-li zájemce o nemovitost alespoň trochu znalý dané problematiky, mohou mu nejrůznější vady nemovitosti uniknout i při osobních prohlídkách. Proto je nutné být obezřetný již od samého počátku. My se snažíme našim klientům koupi nemovitosti co nejvíce ulehčit a být jim oporou, proto je pro nás vyhledání nemovitosti na míru podle představ a kritérií zájemce zcela samozřejmé a nabízíme ho jako součást všech našich balíčků,“ říká Matěj Kunc, spolumajitel internetové realitní služby Bydlimesnadno.cz.

Ta vznikla jako protipól realitním kancelářím a nabízí zájemcům o koupi nemovitosti komplexní servis. „Naše filozofie spočívá v tom, že se snažíme změnit zajeté standardy na realitním trhu a ukázat našim klientům, že koupě nemovitosti nemusí být náročná, když k sobě mají někoho, kdo jim je v celém procesu oporou. Kromě vyhledání nemovitosti tak klienty i doprovázíme na osobní prohlídky a nemovitosti podrobí naši specialisté technické analýze,“ upřesňuje Kunc fungování služby.

Pozor na smluvní dokumentaci

Specialisté z Bydlimesnadno.cz však svým klientům nabízejí i další služby, které jsou dle nich pro bezpečný a spolehlivý nákup nemovitosti stěžejní. „Kromě posouzení technického stavu nemovitosti vždy kontrolujeme i veškerou smluvní dokumentaci. Ta, je-li navíc vypracována realitní kanceláří pro prodávající stranu, může mít nevýhodné znění pro kupce, proto v žádném případě nedoporučuji kupcům, kteří se rozhodnou do nemovitosti investovat na vlastní pěst, tuto kontrolu opomíjet. Mohlo by to mít fatální následky,“ dodává Kunc.

Je si však nutné uvědomit, že koupě nemovitosti je proces skládající se z dílčích úkonů, které mohou samy o sobě vyždímat poslední zbytky energie i z toho největšího nadšence, a tak se zcela logicky nabízí otázka, zda není lepší svěřit takto důležitou investici profesionálům, kteří zařídí vše podstatné za nás. Mohou nás totiž ušetřit nejen nevýhodné  koupě, ale zároveň nám mohou vše podstatně zjednodušit.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: