Nejčastější chyby v inzerci nemovitostí. Děláte je také?

Nejčastější chyby v inzerci nemovitostí. Děláte je také?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože jsou osobní prohlídky nemovitostí zásadní, nákupní proces vždy začíná online, tedy u inzerátu. Proto byste mu měli při prodeji nemovitosti věnovat dostatek času a energie. Jaké jsou nejčastější chyby v inzerci, které mohou mít negativní vliv na prodej? O poznatky z praxe se podělil Jakub Kindl z realitní společnosti Domov.

Nedostatek informací

Zájemci o koupi nemovitosti v dnešní době svůj vysněný byt či dům vybírají online. Většinou v době, kdy na to mají čas a kdy se inzerci mohou věnovat. Nabídka zároveň  převyšuje poptávku a je třeba poskytnout zájemcům dostatek informací k tomu, aby vaši nemovitost zařadili do užšího výběru. „Na popisu nemovitosti si dejte záležet. Už dávno nestačí uvést jen dispozice, metráž a vybavení. Jednotlivé místnosti je vhodné popsat, zmínit orientaci oken, zda je u nemovitosti možnost parkování a v poslední době také velmi záleží na energetické náročnosti. Zmínit je dobré i občanskou vybavenost a samozřejmě cenu. Pokud o ni jste schopni jednat, uveďte to také. Zamyslete se nad inzerátem tak, jako kdybyste nemovitost sami hledali a uvědomte si vše, co vás zajímá,“ vysvětluje Jakub Kindl z Domov Reality.

Nekvalitní fotografie

Nemovitost potřebujete ukázat v dobrém světle. Nezapomeňte, vzhled prodává. Základem jsou tedy kvalitní fotografie. Nemovitost ideálně nechte nafotit profesionálem nebo její prodej zadejte realitní kanceláři, která se o ukázkovou prezentaci postará. Dobré je nafotit všechny místnosti z různých úhlů, i přilehlé pozemky. Realitním makléřům se zároveň osvědčilo využívat možnosti virtuálních prohlídek nebo záběrů z dronu.

Kontakt

Umožněte zájemcům, aby vás kontaktovali. Ideální je uvést e-mail i telefonní číslo. Pokud nechcete uvádět svůj e-mail, můžete si pro tyto účely založit zcela nový účet. Nezapomeňte však pravidelně kontrolovat poštu.

Gramatické chyby a překlepy

Inzerát není slohová práce, zároveň by však neměl obsahovat velké množství gramatických chyb či překlepů. Text si po sobě před zveřejněním přečtěte a pokud není psaní vaše silná stránka, klidně někoho poproste, ať vám ho překontroluje.

Nulová propagace

Již jsme zmínili, že nabídka aktuálně převyšuje poptávku. Proto je potřeba být vidět. Inzerujte na ověřených realitních portálech a pokud máte možnost za inzerci připlatit, udělejte to. Váš inzerát tak bude vidět a nezapadne mezi konkurenčními nabídkami. „Když někdo prodává s realitní kanceláří, tahle starost samozřejmě odpadá. Makléři mají velkou výhodu v tom, že mají svou vlastní interní databázi klientů, o kterých ví, že mají potenciál nemovitost koupit. Tahle cesta se zároveň jeví jako nejefektivnější,“ uzavírá Jakub Kindl za Domov Reality.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: