Nečas s pronájmy vyřeší služba garantující pravidelný měsíční výdělek

Nečas s pronájmy vyřeší služba garantující pravidelný měsíční výdělek

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Realitní trh se v posledních několika letech potýkal s četnými problémy. Ty způsobila zejména globální pandemie onemocnění covid-19 a následky znatelně pociťujeme ještě dnes. Jak si v celé situaci stojí pronájmy a vyplatí se majitelům nemovitostí ještě? Nebo je teď nejlepší doba na prodej?

 

Ceny nemovitostí jsou v posledním roce často diskutovaným tématem mezi laickou i odbornou veřejností. Někomu se zdají přemrštěné, uměle vyhnané a absurdní. Někdo se zase pomalu smiřuje s myšlenkou, že by tohle mohla být nová realita a že ceny jen tak dolů nepůjdou. Respektive tomuto scénáři zatím nic nenahrává a realitní odborníci se shodují na tom, že bude hodnota nemovitostí dále mírně růst.

 

Oproti tomu, mírného zlevnění se dočkaly pronájmy, a to hlavně ty dlouhodobé a ve velkých městech. Zde totiž k pronájmu své nemovitosti uvolnilo i množství provozovatelů pronájmů krátkodobých, kteří své byty najednou neměli komu pronajmout. Byli závislí hlavně na zahraničních turistech, a těch, přiznejme si, tu letos opravdu moc nebylo. Aby však nepřišli o většinu příjmů, poskytli bytové jednotky k pronájmům dlouhodobým.

 

Ceny nájmů tak v některých městech stagnovaly nebo dokonce zlevňovaly a to přirozeně zasáhlo ty, kterým zisk z pronájmu tvořil podstatnou část jejich rozpočtu. Nyní se tak nabízí otázka, jak se bude situace dále vyvíjet a zda by nedávalo větší smysl nemovitost prodat nyní.

 

David Novotný, majitel a jednatel nezávislé realitní společnosti Bohemian Estates International, se domnívá, že není třeba se nemovitostí hned zbavovat, a to i když aktuálně nevydělávají tolik, kolik jsme očekávali. „V tomto a příštím roce ceny nemovitostí ještě porostou a klidně bych se nebránil ještě počkat. Liší se to samozřejmě kus od kusu, obecně si však myslím, že s trochou snahy lze nemovitost na pronájem i nadále obsadit natolik, aby byla zisková.“

 

Lze toho dle něj docílit třeba profesionální správou nebo využitím různých služeb, které české realitky nabízí a nabízí je dobře. Příkladem je služba garantovaného nájmu, díky které má majitel nemovitosti za předem sjednaný poplatek garantované nájemné. To platí i ve chvílích, kdy není nemovitost obsazena nebo má nájemník zpoždění s platbou nájemného. „Garantovaný nájem bude ideální pro ty, kteří si nemohou dovolit nemovitost živit a zároveň ji nechtějí prodávat. Také ji ocení ti, kteří byt či dům koupili na hypotéku a nyní potřebují prostředky k tomu, aby byl úvěr bezpečně a včas splácen. My se za naše klienty postaráme i o veškerou administrativu a správu a nájemné vlastníkovi předáme vždy, i když ho sami nedostaneme,“ vysvětluje Novotný.

 

Tento přístup tak vyřeší problém například i lidem, kteří do doby před pandemií provozovali krátkodobý pronájem. Nemovitost mohou dále pronajímat, i když za jiných podmínek.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: