Nápady na útulné bydlení, které nestojí majlant

Nápady na útulné bydlení, které nestojí majlant

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Právě jste se přestěhovali do nového a váš byt působí studeným, cizím dojmem. Anebo třeba dlouho žijete v nezměněném interiéru a prahnete po osvěžující změně. Ať už máte motivaci jakoukoli, i velmi neosobní prostor se díky šikovným nápadům může proměnit v útulně zabydlený domov, kam se budete rádi vracet. Nemusíte kvůli tomu hned investovat do nákladné rekonstrukce. Stačí se zaměřit na stěžejní kousky, které váš domov pozvednou a zútulní.

 

Mnoho lidí žije v přesvědčení, že nemá dostatek prostředků na to, aby si mohli dopřát stylový a útulný příbytek. Na to, abyste si své hnízdečko vylepšili, však nepotřebujete utratit životní jmění. Je to hlavně o citu a fantazii. Někdy však není jednoduché přijít na to, co interiéru chybí, nebo jak ho vytáhnout a povýšit na prostor s osobitým duchem. Nechte se inspirovat našimi nápady, jak si zařídit originální bydlení.

 

S harampádím pryč

Než se pustíte do proměny, zbavte se všech nefunkčních a nepotřebných věcí. Pamatujte, že všeho moc škodí, a u bytových doplňků to platí dvojnásob. Nekompromisně odstraňte všechny lapače prachu a nahromaděné tretky. Nepřehánějte to ani s kupováním nových dekorací. Domov by neměl působit překombinovaným dojmem. Pokud jste manuálně zruční, zvolte způsob úpravy „udělej si sám“. Je to kreativní a zároveň levný způsob, jak si zkrášlit domov, a navíc jde o recyklaci starých věcí, které tak získají nový háv nebo budou sloužit jinému účelu.

 

Textil mnoha podob a využití

Textilní prvky hrají v domácnosti klíčovou úlohu. Jsou nejen praktické, ale působí navíc esteticky. Jde o různé přehozy, polštáře, deky nebo závěsy. Začněte tím, že se zbavíte starých záclon. Moderní interiéry si žádají volná okna, proto vsaďte raději na závěsy, které můžete po stranách sepnout zajímavou stuhou. Pokud máte základ pokoje vymalován v tmavě barvě, doplňky volte ve světlejších odstínech. Vyhoďte starý a notně prošlapaný celoplošný koberec a podlahu pokryjte cenově dostupnou podlahovou krytinou, jako je například vinyl či linoleum. Pokud budete chtít jednotvárný dojem podlahové krytiny trochu narušit, pořiďte si originální kusové koberce.

 

Mini průvodce koupí kusového koberce

V prodejně se při výběru nebojte koberce otáčet a ohmatávat tak, abyste na vlastní kůži dovedli co nejlépe posoudit jejich kvalitu a materiál. Pátrejte po piktogramech, které jsou jediným důkazem o původu koberce. Nejdůležitějším údajem je snesitelnost zátěže a vhodnost prostředí, do kterého se hodí. „Pečlivě si prostudovat všechny značky se vám rozhodně vyplatí. Vyhnete se tak situaci, kdy koberec nevhodný pro zátěž předčasně opotřebíte tak, že na něj položíte těžký nábytek nebo pracovní stůl s přeplněnými šuplíky, pokud se vám nechce do piktogramů zabrušovat, poradí vám ochotně náš vyškolený personál“ říká s úsměvem Renata Stuchlíková, odbornice na podlahové krytiny a bytový textil z Koberce Trend. „Důležitou vlastností je také hustota vlákna. Čím vyšší je počet vláken na metr čtvereční, tím je vyšší odolnost proti oděru. Koberce se smyčkovým vlasem jsou jednodušší na údržbu, ale ne vždy jsou tak příjemné a útulné jako ty kusové s dlouhým vlasem. Velmi komfortní jsou modely s hustým, střiženým vlasem. Umí dodat domov na harmonii a útulnosti,“ doplňuje Stuchlíková.

 

Květiny

Květiny, ať už ve váze, nebo zasazené v květináči, jsou osvěžujícím prvkem. Přemýšlejte a pečlivě vybírejte, jaké květiny by souznily se zbytkem vašeho interiéru. Pro klidnou atmosféru a navození zenové pohody se hodí exotické bonsaje. Pokud holdujete dovoleným u moře a chcete si doma navodit středomořskou atmosféru, kupte si třeba ibišek nebo keříkové rostliny s citrusovými plody.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: