Mrazivé počasí je tu a s ním i epidemie sezónních nemocí. Mějte se na pozoru

Mrazivé počasí je tu a s ním i epidemie sezónních nemocí. Mějte se na pozoru

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Zimní počasí je po teplotně mírném podzimu v plném proudu a s ním přichází i smršť nejrůznějších nákaz, které zkouší odolnost naší imunity. Běžná rýma či kašel, ale také chřipka a další onemocnění dýchacích cest – to patří mezi nejčastější sezónní strašáky. Nejvíce náchylní jsou lidé s oslabenou imunitou. Prodělání těchto nemocí ještě více imunitu oslabuje. Začíná tak začarovaný kruh, kdy je oslabená imunita příčinou nemoci, která ji ještě více oslabuje. Jak se z něj vymanit?

 

První místo co do výskytu i nakažlivosti zaujímá mezi sezónními nemocemi chřipka. Jde o infekční virové onemocnění často zaměňované s jinými virózami, které mají mírnější průběh, například se zánětem horních cest dýchacích. Zánět se projevuje pocitem neprůchodnosti nosu, kýcháním, teplotou, bolestí v čele a dráždivým kašlem, zatímco chřipka vysokou horečkou, bolestmi hlavy, svalů a kloubů, malátností a nechutenstvím. Přichází náhle – zdravotní stav nakaženého se může radikálně zhoršit během jednoho dne.

 

Co může pomoci?

Své nezastupitelné místo v prevenci mají vitaminy, probiotika a enzymy. Nejznámějším enzymovým lékem, který posiluje oslabenou imunitu a působí proti zánětům a otokům, je volně prodejný Wobenzym. Probiotika jsou živé mikroorganismy, které se dostávají do těla v potravě a příznivě ovlivňují střevní mikroflóru, významnou složku imunitního systému v lidském těle. Vitaminy, které naše tělo nevyrábí, se nejčastěji účastní látkové výměny jako součást enzymů, bez nichž by nemohly probíhat žádné biochemické procesy. Bez enzymů by neexistoval život. Některé enzymy v našem těle řídí správné fungování imunity. Nicméně v období, kdy je organismus oslaben, nedokáže sám zvládnout např. silný zánět, je důležité přijímat enzymy zvenčí. Zabraňují vysoké nemocnosti a návratu nemoci.

 

Kdo je nejvíce ohrožen?

Hlavním problémem vysoké nemocnosti a recidivy nemoci bývá oslabená imunita. Mívají ji především děti a starší lidé. Naši obranyschopnost však ohrožuje i přílišná fyzická námaha a vyčerpání, stejně jako psychické napětí a stres. Lidé s oslabenou imunitou jsou unavení a náchylnější k různým nemocem virového i bakteriálního původu – nachlazení, chřipce, onemocnění dýchacích cest a nejrůznějším zánětům. Prodělání těchto nemocí ještě více imunitu oslabuje, zvláště pokud nedodržujeme rady lékaře a snažíme se nemoc ignorovat. Začíná tak začarovaný kruh, kdy je oslabená imunita příčinou nemoci, která ji ještě více oslabuje. Nemoc se opakovaně vrací a přináší další, čím dál závažnější rizika a komplikace. Využijte tedy léku Wobenzym k rychlejšímu uzdravení. První dávku konzultujte s ošetřujícím lékařem, doporučuje se dávkování 2x denně 7 dražé po dobu nejméně 7 dní, neurčí-li lékař jinak.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: