Minimalizujte škody, které na vašich vlasech páchá sychravé počasí

Minimalizujte škody, které na vašich vlasech páchá sychravé počasí

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Teploty pohybující se kolem nuly, věčná mlha, déšť a mrazivá rána. To není jen depresivně znějící podzimní schéma, které nám každoročně zaručí pár večerů s mizernou náladou. Jde také o scénář páchající na našich vlasech katastrofu nedozírných následků. Povíme vám ale pár triků, s jejichž pomocí budete schopni tuto katastrofu odvrátit.

Mytí vlasů

Teplotní rozdíly a časté nošení pokrývek hlavy má na podzim na svědomí větší produktivitu vlasového mazu a tím pádem je nutné vlasy mýt častěji. Z toho důvodu na toto období volte jemné čistící bylinkové šampony. Doporučit můžeme například šampon Nouvelle herb z řady Every day, který šetrně myje a plně respektuje přirozenou rovnováhu vlasů a pokožku hlavy. Taktéž působí antibakteriálně a je vhodný i pro citlivou pleť. Pokud se vám však stane, že potřebujete jen upravit vzhled vlasů, které se díky dešti a mlze nehezky překroutily, není třeba je hned mýt. Zkuste je jen opláchnout čistou vodou a následně vysušit do požadovaného tvaru.

Pozor však, nepřehánějte to ani s fénem či žehličkou. Vysoké teploty vlasy oslabují a vysušují.  A pokud už na používání těchto pomocníků trváte, volte alespoň úpravu studeným vzduchem nebo používejte ochranná séra před vysokými teplotami.

Pokud i přesto cítíte, že máte s vlasy problémy, podílet se na tom může několik následujících faktorů.

Nesprávná či nekvalitní kosmetika

Používáte-li při mytí vlasů nekvalitní vlasovou kosmetiku a jsou-li vaše vlasy lámavé, suché a poničené, není se čemu divit. Představte si, že byste každý den jedli jen smažené jídlo či polotovary. Vaše tělo by po určité době tako nevypadalo zevnitř úplně nejlépe. Vlasům je třeba dopřávat kvalitní péči. Buďte však prozíraví a pamatujte na to, že najít tu pravou vlasovou kosmetiku může chvíli trvat a ne vše, co sedne sousedce, musí zaručeně sednout i vám.

Nedostatek vitaminů

Za zhoršenou kvalitou vlasů může stát i nedostatek vitaminů, a to zejména v tomto období, kdy je konzumace zeleniny a ovoce silně omezena. Pro kvalitu vlasů přitom hrají důležitou roli vitamin B, A, C a E a ty nenajdeme jen v zelenině a ovoci, ale také v luštěninách, obilninách, mléčných výrobkách, sóje či v rybím tuku. Napravit to lze vyváženým jídelníčkem, který můžete doplnit o osvědčené doplňky stravy.

Stres

Na poničených vlasech bez života se podílí i duševní rovnováha, v tomto případě spíše nerovnováha. Stresujete se, jste neklidní, něco vás trápí? Psychické problémy se bohužel ve většině případech projevují i na vzhledu. A jelikož víme, že není jednoduché si říct, že už se stresovat nebudeme, zkuste najít způsob, jak alespoň občas svým problémům uniknout. Najděte si pár hodiny v týdnu na sport, masáže nebo choďte do sauny. Jednoduše, najděte si prostor na to, abyste se dokázali duševně zregenerovat.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: